چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟

چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟

نوشتن مقاله براساس یک کلمه کلیدی خاص جهت کسب رتبه بالاتر در نتایج گوگل بسیار مهم است. کلمه کلیدی یک کلمه یا عبارتی است که افراد در کادر جستجوی موتورهای جستجو مانند گوگل تایپ می‌کنند تا به اطلاعات بیشتری در مورد موضوع مورد نظر خود برسند. برای مثال، «چگونه پول در بیاوریم؟» کلید واژه‌ای است که افراد آن را جستجو می‌کنند تا در مورد راه‌های پول درآوردن کسب اطلاع کنید.

مهمترین بخش در کلمات کلیدی به نحوه پیدا کردن آنها مربوط می‌شود. بنابراین این پرسش ایجاد می‌شود که: «چطور می‌توان کلید واژه‌های مرتبط با کسب و کار را پیدا کرد تا از طریق آن صفحات مختلف وبسایت را برای موتورهای جستجو بهینه کرد؟» به همین دلیل، در این بررسی به طور کامل در مورد نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی صحبت کرده و در پایان ابزارهای آنلاین برای کیورد ریسرچ را معرفی می‌کنیم.

اهمیت پیدا کردن کلمات کلیدی

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (SEO) بخش مهمی از دیجیتال مارکتینگ است. سئو بر جستجو پایه ریزی شده است و هرچه وبسایت ها بتوانند طبق اصول سئو و الگوریتم های گوگل کار کنند، در نتایج جستجو دیده می‌شوند. پس وقتی کسب و کار شما در جستجوها پیدا می‌شود، تلاش‌های بازاریابیی شما به ثمر می‌نشینند.

از بهینه سازی صفحات مختلف سایت گرفته تا نوشتن مقاله، یک استراتژی خوب می‌تواند به برند شما ارزش بیشتری بدهد. کلمات کلیدی در قلب همه امور مربوط به بهینه سازی سئو قرار دارند. با کلمات و عبارات کلیدی می‌توانید نیازهای خاص کاربران خود را هدف قرار دهی. مخاطبان شما نیازهای خود از طریق سرچ در گوگل یا موتورهای جستجوی برآورده می‌کنند.

اهمیت پیدا کردن کلمات کلیدی

برای توضیح اهمیت کلمات کلیدی اجازه دهید مثالی بزنیم:

«شما به فروشگاه بزرگی می‌روید که هر نوع محصولی را می‌فروشد. اگر هر بخش از فروشگاه راهنمایی نداشته باشد، چگونه می‌توانید محصول مورد نظر خود را در دریایی از کلاها پیدا کنید. اینجاست که فروشگاه با استفاده تابلوهای راهنما به شما کمک می‌کند تا به محصول خود برسید.»

حالا مثال را بررسی می‌کنیم. فرض کنید فروشگاه همان اینترنت است و بخش‌های مختلف فروشگاه (پوشاک، لوازم خانگی و غیره) نیز وبسایت‌ها هستند. تابلوهای راهنما کلمات کلیدی خواهند بود که به شما در رسیدن به محصول مورد نظرتان کمک می‌کنند. اگر هر بخش از فروشگاه از تابلوهای راهنما به خوبی استفاده کند، مشتریان بیشتری را به خود جذب خواهد کرد.

کلمات کلیدی در محتوای با کیفیت = ترافیک = درآمد

کلمات کلیدی و کیفیت محتوای تولید شده براساس کلمات کلیدی، تعیین می‌کنند که آیا مقاله شما برای موتورهای جستجو مناسب است یا خیر. اگر خزنده‌های موتورهای جستجو که میلیون‌ها وبسایت را می‌خزند، بتوانند مقاله شما را به راحتی پیدا کنند و آن را در صفحه اول گوگل به جستجوگران ارائه کنند، فوق العاده خواهد بود. چرا؟ زیرا افراد بیشتری روی لینک مقله شما کلیک می‌کنند و محتوای شما را می‌خوانند. پس هر چه افراد بیشتری مقاله شما را بخوانند، پتانسیل درآمد شما بیشتر می‌شود.

اکثر کاربران اینترنت در صفحه اول گوگل هستند و به ندرت به صفحات دیگر می‌روند. بنابراین، قبل از اینکه وقت و انرژی خود را برای نوشتن محتوا صرف کنید، در زمینه تخصصی خود یا در مورد موضوع خاصی که می‌خواهید در مورد آن بنویسید، کیورد ریسرچ انجام دهید. به یاد داشته باشید، گوگل و سایر موتورهای جستجو به قالب‌های مختلف محتوایی به ویژه متن توجه ویژه دارند.

یک عبارت کلیدی می‌تواند ترافیک زیادی داشته باشد اما چیزی که هنگام تصمیم‌ گیری برای تولید محتوا حول کلمه کلیدی اهمیت دارد «رقابت» است. شما نمی‌خواهید زمان خود را برای تولید محتوا در مورد یک کلمه کلیدی تلف کنید تا بعداً متوجه شوید که نمی‌توانید رتبه بگیرید. پس با شناخت ابزارهای کیورد ریسرچ و بررسی میزان ترافیک آنها می‌توانید محتوایی مطابق با اصول سئو تولید کنید. اگر بتوانید محتوای با کیفیتی ارائه دهید که کلمات کلیدی با رقابت کم را هدف قرار دهد، می‌توانید رتبه و ترافیک خوبی کسب کنید.

کلمات کلیدی در محتوای با کیفیت = ترافیک = درآمد

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی متناسب با استراتژی و بودجه شما نیازمند زمان، تلاش و تحقیق است. نحوه یافتن و چگونگی استفاده از کلمات کلیدی می‌تواند به شما در هدایت بهتر اهداف بازاریابی برندتان کمک کند. خوشبختانه، شما می‌توانید از راه‌های مختلفی به جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با سئو را بپردازید.

ابزارهای تحقیقات کلمات کلیدی

برای یافتن کلمات کلیدی از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده می‌کنید. اساساً، یک ابزار تحقیقات کلمه کلیدی به شما می‌گوید که آیا افراد در جستجوی آن کلمه کلیدی خاص هستند یا خیر یا به طور میانگین ماهانه چند جستجوی کلمه کلیدی دریافت می‌کند و چه تعداد وبسایت رقیب تحت آن کلمه کلیدی مربوطه رتبه بندی می‌شوند. ابزارهای کلمات کلیدی مختلف می‌توانند اطلاعات دقیق دیگری را ارائه دهند. ده‌ها ابزار تحقیق کلمات کلیدی موجود هستند اما مهمترین آنها را در ادامه معرفی می‌کیم:

1- سمراش (SEMrush)

سمراش مجموعه‌ای جامع از ابزارهای مقاله نویسی سئو برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل رقباست. این ابزار دلیل ارائه داده‌های عمیق بسیار محبوب است. اگر می‌خواهید بدانید در حال حاضر برای کدام کلمات کلیدی رتبه ‌دارید، این امکان را دارید URL یکی از مقالات خود را در برگه سرچ ارگانیک سمراش جستجو نمایید. در این صفحه می‌توانید ترافیکی که به دست می‌آورید و ارزش تخمینی آن ترافیک را مشاهده کنید.

شما می‌توانید برای مشاهده رتبه‌ خود براساس کلمات کلیدی مختلف از این ابزار استفاده کنید. SEMrush به شما نشان می‌دهد که مقاله نویسی مبتنی بر سئو و سایر فعالیت‌های شما چقدر موثر است. این ابزار راهی عالی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شماست. شما همچنین می‌توانید گزارش کلمات کلیدی را دریافت کنید. این گزارش به شما کلمات کلیدی را نشان می‌دهد که بسیاری از رقبایتان برای آنها رتبه کسب کرده‌اند اما شما در حال حاضر آنها را هدف قرار نداده‌اید.

 • مزایا: سمراش ویژگی‌های زیادی را برای جستجو کلمات کلیدی در هر سطح دشواری را ارائه می‌دهد.
 • معایب: ابزار تحقیق سمراش رایگان نیست. طرح Pro مقرون به صرفه‌ترین است و در صورت پرداخت سالانه از 83 دلار در ماه شروع می‌شود.

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی

2- کیورد پلنر (Keyword Planner)

کیورد پلنر به شرط داشتن یک حساب گوگل ادز، کاملاً رایگان خواهد بود. با استفاده از این ابزار می‌توانید کلمات کلیدی پیشنهادی را دریافت کنید. همچنین می‌توانید در مورد کلمات کلیدی تحقیق نمایید تا بینش‌هایی مانند حجم جستجوی کلمات کلیدی را مشاهده کنید. اگر قصد دارید از کلمات کلیدی خود برای یک کمپین تبلیغاتی پولی نیز استفاده کنید، این امکان را دارید تخمینی از قیمت پیشنهادی لازم برای مشاهده آگهی خود دریافت کنید.

 • مزایا: کیورد پلنر با چند ویژگی که ارائه می‌دهد ابزاری بسیار دقیق محسوب می‌شود. همچنین برای هر کسی که حساب گوگل ادوردز دارد، این ابزار به صورت رایگان در دسترس است.
 • معایب: می‌توانست ویژگی‌های بیشتری را ارائه دهد و به نسبت دیگر ابزارهای پیشرفته، آمار جستجو را به طور دقیق نشان نمی‌دهد.

3- سرپستت (Serpstat)

اگر چیزی بیش از تحقیق کلمات کلیدی می‌خواهید، سرپستت را انتخاب کنید. این ابزار یک مجموعه کامل سئو است که تحقیقات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل وبسایت، تجزیه و تحلیل SERP، ردیابی رتبه و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. در مقایسه با ابزارهای مشابه تحقیقات سئو، سرپستت بیشتر به تجزیه و تحلیل صفحات مختلف گرایش دارد.

شما می‌توانید کلمات کلیدی گمشده را به صورت صفحه به صفحه یا براساس URL تعریف کنید. «نمای درختی» که این ابزار ارائه می‌دهد، به شما کمک می‌کند عبارات کلیدی را پیدا کنید که تقریباً به 10 صفحه نتایج برتر موتور جستجو رسیده‌اند. این می‌تواند به شما در تمرکز مجدد در استراتژی سئو کمک کند. یکی از بهترین ویژگی‌های سپرستت فیلتر آن است. با فیلترها دقیقاً آنچه که به دنبال آن هستید را پیدا خواهید کرد.

 • مزایا: سرپستت یک رابط کاربری عالی دارد که عملکردهای مختلفی را ارائه می‌دهد. قیمت از 55 دلار در ماه شروع می‌شود که در میان ابزارهای تحقیق سئو پولی نسبتاً مقرون به صرفه است.
 • معایب: عملکرد ممیزی سایت، بینش منحصر به فردی را ارائه نمی دهد. همچنین هیچ ابزاری برای داده‌های رسانه‌های اجتماعی ندارد.

4- مجستیک (Majestic)

مجستیک یکی دیگر از ابزارهای کامل سئو است. این ابزار به شما کمک می‌کند سلامت موتور جستجوی سایت خود را در طول زمان پیگیری کنید. گزینه‌های پیشرفته‌تر دارای ویژگی‌های خاصی برای تحقیقات انبوه و ادغام API هستند. شما می‌توانید در مورد رقبا بر روی کلمات کلیدی جداگانه تحقیق کنید.

مجستیک کلمات کلیدی و عباراتی که می‌توانید به راحتی هدف قرار دهید را برجسته می‌کند. بسیاری از کاربران از ابزارهای تاریخچه بک لینک (Pro و API)، گزارش‌های سفارشی و جستجوگر کلمات کلیدی استفاده زیادی خواهد کرد. اگر می‌خواهید چیزی بیش از تحقیق کلمات کلیدی انجام دهید، این ابزار انتخابی عالی است. مجستیک می‌تواند در همه چیز به شما کمک کند، از برنامه ریزی برای نوشتن محتوا گرفته تا بهینه سازی بک لینک‌ها!

 • مزایا: مجستیک ویژگی‌های متعددی دارد که برای گزارش تجزیه و تحلیل سایت و تحقیق کلمات کلیدی کاربرد آسانی دارد.
 • معایب: برخی از کاربران گزارش داده‌اند که در برخی از گزارش‌های سئو اطلاعات از دست رفته‌اند. علاوه بر این، هر کسی که بخواهد از API استفاده کند ممکن است با قابلیت اطمینان آن مشکل داشته باشد.

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی

5- لانگ تیل پرو (Long Tail Pro)

به طور فزاینده‌ای، کلمات کلیدی بلند در حال تبدیل شدن به محبوب‌ترین‌های کلمات کلیدی در دنیای سئو هستند. تمایل به رقابت در کلمات کلیدی کوتاه‌تر کمتر است زیرا ترافیک بالایی دارند. لانگ تیل پرو روی کلمات کلیدی بلند تمرکز دارد. بنابراین ابزاری عالی برای یافتن کلمات کلیدی با ارزش بالاست.

معیارهای ارائه شده در این ابزار دقیق و مفید هستند. این برنامه همچنین توصیه‌های هوشمندانه ای را برای کمک به شما در یافتن منابع ترافیک ارگانیک بالا ارائه می‌دهد. لانگ تیل پرو می‌تواند بیش از 2500 جستجوی SERP در روز را انجام دهد. رابط کاربری به خوبی طراحی شده و به راحتی قابل درک است. به طور کلی، این ابزار یک تجربه کاربری عالی را برای کاربران حرفه‌ای و مبتدی فراهم می‌کند.

 • مزایا: شما می‌توانید پیشنهادات کلیدواژه را به صورت انبوه دریافت کنید. همچنین داده‌ها بسیار دقیق و آسان برای استفاده هستند.
 • معایب: محدودیت‌هایی برای میزان تحقیقی که می‌توانید انجام دهید وجود دارند. قیمت گذاری بر این اساس است و از 207.90 دلار در سال شروع می‌شود.

6- اسپای فو (SpyFu)

همانطور که از نامش پیداست، این ابزار بر تجزیه و تحلیل رقبا و استراتژی‌های سئو متمرکز است و به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی در نظر گرفته می‌شود. اسپای فو به شما کمک می‌کند تا کلمات کلیدی ارزشمند و نسبتاً دست نخورده را برای اهداف خود پیدا کنید.

اسپای فو برای کاربران معمولی قابل دسترس است. با این حال، داده‌ها و جزئیات کافی برای استفاده از سئوی پیشرفته را نیز دارد. علاوه بر این، این ابزار نظارت مستمر سایت را ارائه می‌دهد. اسپای فو همچنین دارای بینش‌های ارزشمندی برای تبلیغات PPC و تغییرات در کمپین‌هاست.

 • مزایا: اسپای فو مجموعه‌ای از ویژگی‌های دقیق، گزارش‌های ارزشمند و پشتیبانی خوب را ارائه می‌دهد. همچنین با قیمت مناسب 33 دلار در ماه شروع می‌شود.
 • معایب: برای تحقیقات کلیدواژه مستقل کمتر بهینه شده است. اگر به دنبال رقبا هستید، این ابزار ممکن است خیلی مناسب نباشد.

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی با موتور جستجوی گوگل

7- اهرف (Ahrefs)

اهرف به طور کلی به عنوان یکی از برترین ابزارهای تحقیقاتی سئو برای بهینه سازهای حرفه‌ای موتورهای جستجو در نظر گرفته می‌شود. با توجه به اینکه این نام اشاره‌ای به کد HTML است، احتمالاً جای تعجب نیست که این ابزار کمی فنی‌تر از سایر ابزارهای موجود در این لیست باشد. با این وجود، اهرف چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

داده‌های گزارش شده توسط اهرف بسیار دقیق هستند و اطلاعات ارزشمندی را ارائه می‌دهند. علاوه بر این، معیارهای مفیدی برای بهبود نرخ کلیک وجود دارند. همچنین تجزیه و تحلیل عمیق SERP را پیدا خواهید کرد که به شما کمک می‌کند کلمات کلیدی را پیدا کنید که به راحتی قابل بهبود هستند.

مانند بسیاری از مجموعه‌های دیگر در این لیست، اهرف کاوشگر کلمه کلیدی خود را به طور جداگانه ارائه نمی‌دهد. در عوض، به کل مجموعه ابزارهای اهرف دسترسی خواهید داشت. اینها شامل ممیزی سایت، کاوشگر سایت، ردیاب رتبه و موارد دیگر هستند. حتی یک کاوشگر محتوا وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را بهینه کنید.

 • مزایا: اهرف یکی از بهترین مجموعه‌های ویژگی سئو را دارد. حجم عظیمی از داده‌ها برای استخراج و تجزیه و تحلیل در این ابزار ارائه می‌شود و اغلب برای تیم‌های حرفه‌ای مناسب است.
 • معایب: ابزارهای کلیدواژه در پایین‌ترین پلن محدود هستند و اغلب برای کاربران عادی در دسترس نیست. همچنین این ابزار به زمان زیادی برای یادگیری نیاز دارد.

8- کی دبلیو فایندر (KWFinder)

همه چیز کی دبلیو فایندر درباره یافتن کلمات کلیدی است. ویژگی‌های کمتری نسبت به سایر ابزارهای تحقیقاتی سئو در این لیست دارد. در عوض، توسعه دهندگان ترجیح می‌دهند به طور انحصاری بر کشف کلمات کلیدی جدید تمرکز کنند. برای این کار، این ابزار بسیار خوب است. همانطور که شروع به نوشتن مقاله سئو خود می‌کنید، کی دبلیو فایندر می‌تواند به شما کمک کند تا با پیشنهادات دقیق و جستجوهای موردی، کلمات کلیدی مفید را کشف کنید.

همچنین ابزارهای خاص SERP را فراهم می‌کند که به شما قدرت می‌دهد تا کشف کنید که چگونه رتبه صفحات خود را بهبود ببخشید. کی دبلیو فایندر ابزار خوبی برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقباست. این مهم شامل فیلترهایی است که نتایج کلمات کلیدی که برای شما سودآور نیستند را حذف می‌کند.

 • مزایا: ابزارهای کلیدواژه بسیار قوی هستند و اطلاعات کاربردی و مفید زیادی را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید انواع کلمات کلیدی کوتاه و بلند را بررسی کنید.
 • معایب: اگر به دنبال ویژگی‌های بیشتری هستید، این ابزار برای شما مناسب نیست. بدین دلیل کی دبلیو فایندر به طور خاص روی کلمات کلیدی کار می‌کند.

بهترین ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی سایت

9- ماز کیورد اکسپلورر (Moz Keyword Explorer)

ماز قویاً خود را به عنوان منبعی برای یادگیری در مورد سئو تثبیت کرده است. بنابراین، احتمالاً جای تعجب نیست که ماز برخی از عملکردهای عالی را ارائه می‌دهد. این ابزار مقاله نویسی سئو دو نقطه داده منحصر به فرد را ارائه می‌دهد که آن را دیگران جدا می‌کند. اولین مورد امتیاز CTR ارگانیک است. این یک امتیاز نسبی از تعداد کلیک‌هایی است که می‌توانید انتظار دریافت آن را داشته باشید.

دومین مورد امتیاز اولویت است که ماز با ترکیب و تجزیه و تحلیل عواملی مانند CTR، حجم و سختی امتیازدهی می‌کند تا به شما کمک نماید بهترین شرایط را برای نیازهای خود پیدا کنید. کاربران می‌توانند با استفاده از ماز به صورت رایگان با 10 کوئری در ماه شروع کنند. ارتقاء به Moz Pro که از 99 دلار در ماه شروع می‌شود.

 • مزایا: ماز معیارهای بسیار مفیدی را ارائه می‌دهد که در جای دیگری در دسترس نیستند. علاوه بر این، برنامه Moz Pro با بسیاری از ویژگی‌های دیگر همراه است.
 • معایب: ماز نسبت به سایرین در این لیست نسبتاً گران است و به نسبت برخی از ابزارها پیشرفته نیست.

10- جکسی (Jaxxy)

جکسی ابزار پولی تحقیق کلمات کلیدی است. برخلاف سایر ابزارهایی که شما را به کمتر از 5 یا 10 جستجوی رایگان محدود می‌کنند اما در جکسی 30 جستجوی رایگان دریافت می‌کنید. این یک پلتفرم پیشرفته و مفید برای مدیریت تمام جنبه‌های تحقیق کلمات کلیدی است و ما آن را مقرون به صرفه‌تر از سایر ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی در بازار می‌دانیم.

شما یک عبارت کلیدی را تایپ می‌کنید و جکسی به شما موارد زیر را ارائه می‌دهد:

 • میانگین جستجوهای ماهانه
 • میانگین ترافیک تخمینی
 • نتایج جستجوی نقل قول (QSR)
 • شاخص کیفیت کلمه کلیدی (KQI)
 • امتیاز سئو از 100
 • در دسترس بودن نام‌های دامنه مرتبط با کلمه کلیدی

نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی

استفاده از هوش گوگل برای پیدا کردن کلمات کلیدی

یکی از ویژگی‌هایی که می‌توانید برای یافتن کلمات کلیدی استفاده کنید، هوش گوگل (Google Intelligence) است که اطلاعاتی را در مورد آنچه افراد در نوار جستجو می‌کنند به شما ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، هنگامی که عبارت کلیدی «چگونه پول در بیاوریم؟» را در گوگل تایپ می‌کنید، موتور جستجو عبارات کلیدی دیگری را پیشنهاد می‌کند که شامل کلمات کلیدی اصلی شما می‌شود و کاربران نیز به دنبال آن هستند. گوگل هزاران کلمه کلیدی را در انتهای صفحه پیشنهاد می‌کند که عبارتند از:

 • چگونه می‌توان از اینترنت درآمد کسب کرد؟
 • چگونه در نوجوانی از اینترنت کسب درآمد کنیم؟
 • چگونه از خانه به صورت آنلاین درآمد کسب کنیم؟
 • چگونه در خانه کسب درآمد کنیم؟
 • چگونه با نوشتن از خانه درآمد کسب کنیم؟
 • چگونه با نوشتن وبلاگ پول در بیاوریم؟

کلمات کلیدی کم رقابت و طولانی

احتمالاً در مورد کلمات کلیدی کم رقابت و طولانی برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) شنیده‌اید. آنها اساساً عبارات کلیدی هستند که رقابت سختی ندارند. وقتی محتوایی را براساس چنین کلمات کلیدی می‌سازید، پتانسیل رتبه بندی مقاله شما در صفحه اول گوگل بالاست.

به یاد داشته باشید، کلمات کلیدی مسیر شما به سمت رتبه برتر در گوگل هستند. در مثال بالا، کلمه کلیدی «چگونه پول در بیاوریم؟» بسیار گسترده و با رقابت بسیار بالایی است. هر چیزی که در مورد آن موضوع گسترده بنویسید در نتایج جستجو رتبه بالایی نخواهد داشت. بیشتر در کلمات کلیدی کم ترافیک و بلند تمرکز کنید.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی در مقالات

نحوه استفاده از کلمات کلیدی در مقالات

پر کردن مقاله با کلمات کلیدی یعنی فریب دادن گوگل! به این کار «کیورد استافینگ» می‌گویند و گوگل شما را با این کار جریمه خواهد کرد. پس می‌پرسید: «کلید واژه خود را در کجای مقاله قرار دهم؟» از کلمات کلیدی خود در عنوان مقاله و سپس در پاراگراف اول یا دوم مقاله خود استفاده کنید. در بدن متن و پایان می‌توانید دوباره به کلمه کلیدی اشاره کنید.

به طور طبیعی برای مخاطب هدف خود بنویسید. نظرات و ایده‌های خود را در مورد یک موضوع خاص به طور طبیعی بیان کنید. برای گوگل یا موتورهای جستجو ننویسید. وقتی به طور طبیعی می‌نویسید، دیگر نگران این نخواهید بود که آیا مطبق سئو نوشته‌اید یا خیر! کاربر باید هدف اصلی شما باشد.

کلام آخر

یادگیری نحوه پیدا کلمات کلیدی برای یک مقاله برای انتشار بسیار مهم است. کلمات کلیدی دروازه ورود به ترافیک هستند. هرچه ترافیک بیشتری دریافت کنید، درآمد بالقوه شما بیشتر می‌شود. از یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی خوب استفاده کنید که به شما کمک می‌کند کلمات کلیدی متناسب با کسب و کارتان را پیدا کرده و محتوای با کیفیت تولید کنید.

هنگامی که تحقیق را برای برنامه ریزی استراتژی نوشتن محتوا انجام دادید، آماده‌اید که شروع به تولید محتوا کنید. از ابزارهای تحقیقاتی سئو برای کمک جهت پیدا کردن، ایجاد و نظارت بر عبارات کلیدی مورد نظر در کمپین‌های خود استفاده نمایید. هر چه بیشتر تولید محتوا کنید، در مورد کلمات کلیدی و سئو تجربه بیشتری کسب خواهید کرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *