چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام (Instagram Explore Page) برای همه پیج‌های بیزینسی و شخصی به معنای دیده شدن و کسب درآمد بیشتر است. صفحه اکسپلور اینستاگرام می‌تواند مخاطبان بسیاری را درگیر کرده و به وایرال شدن محتوای شما کمک زیادی کند. درحقیقت، وقتی قدرت صفحه اکسپلور را درک کنید، خواهید دید که خیل عظیمی فالوورهای روانه پیج شما شده‌اند.

ممکن است فکر کنید که صفحه اکسپلور مختص برند‌های مشهور و بلاگرهاست. اما این برداشت شما درست نیست! اینستاگرام به ارائه طیف گسترده‌ای از محتوا برای مخاطبان خود افتخار می‌کند و محتوای شما نیز می‌تواند در همین صفحه نمایش داده شود. اما سوال مهم این است که: «چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟» در این بررسی به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

در گذشته از صفحه اکسپلور اینستاگرام به عنوان «Popular Page» یاد می‌شد. این صفحه مجموعه‌ای از بهترین محتواها بود که براساس مشارکت عمومی کاربران و اینستاگرام مورد قضاوت قرار می‌گرفت. امروزه، اکسپلور اینستاگرام توسط شما تنظیم می‌شود. این صفحه مجموعه‌ای از عکس‌ها و فیلم‌هایی است که به فعالیت‌های شما مربوط می‌شود.

اگر همین الان به صفحه اکسپلور خود بروید، احتمالاً محتوای مورد علاقه و دلخواه خود را خواهید دید. برای مثال، اگر خیلی وقت است پیج‌هایی مربوط به تناسب اندام، غذا و حیوانات را دنبال کنید، وقتی به صفحه اکسپلور حساب خود می‌روید، تمام محتواهای مربوط به تناسب اندام، غذا، و حیوانات را خواهید دید.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

نحوه کار اکسپلور اینستاگرام چگونه است؟

اینستاگرام صفحه اکسپلور خود را با انتخاب سفارشی و براساس فعالیت و ترجیحات شما طراحی کرده است. به همین دلیل، صفحه اکسپلور اینستاگرام به عنوان واقعی‌ترین مکان در وب لقب گرفته است. اما اکسپلور چطور این کار را انجام می‌دهد؟ به عبارت دیگر، مطالبی که در صفحه اکسپلور ظاهر می‌شوند، محتواهایی هستند که فالویینگ‌های شما نیز به آنها علاقه دارند.

اینستاگرام نشان می‌دهد که اگر برای دنبال کردن و تعامل با افراد خاصی وقت بگذارید، به احتمال زیاد به آنچه آنها دنبال می‌کنند نیز علاقه مند خواهید شد. این فرایند یک اثر شبکه‌ای خاص ایجاد می‌کند که قدرت و دسترسی صفحه اکسپلور را افزایش می‌دهد و اینستاگرام این را می‌داند! واضح است که اینستاگرام کاربران خود را در اولویت قرار می‌دهد و از آنها می‌خواهد تا از صفحه اکسپلور برای کشف محتوای جدید استفاده کنند. آنجا است که وارد می‌شوید.

چرا دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام مهم است؟

ما پیشتر بیان کردیم که صفحه اکسپلور اینستاگرام مکانی منحصر به فرد است تا کاربران بتوانند مطالب جدید و مرتبط را برای فالو کردن و تعامل با پیج‌ها کشف کنند. الگوریتم پشت پرده این صفحه باعث شده است تا اکسپلور به یک ابزار شبکه قوی برای قرار گرفتن در معرض دید برای برند‌ها و کاربران تبدیل شود. اگر اینستاگرام بخشی از استراتژی بازاریابی کسب و کار شماست، هدف شما باید دیدن شدن در صفحه اکسپلور باشد. اما چرا؟

نحوه کار اکسپلور اینستاگرام چگونه است؟

در مرحله اول، برند شما در معرض دیده شدن قرار می‌گیرد. حال به این فکر کنید، محتوای اکسپلور اینستاگرام بر اساس فعالیت مخاطبان شما انتخاب می‌شود. هنگامی که مخاطبان با پست شما تعامل پیدا می‌کنند، اینستاگرام آن پست را در مقابل دوستان و فالوورهای آنها نیز قرار می‌دهد. نکته اصلی این است که شما نمی‌توانید چنین نوع هدف گیری را دوباره ایجاد کنید. اگر محتوای شما از طریق صفحه اکسپلور به کاربری نشان داده شود، به این معناست او به محتوای شما علاقه مند است.

ثانیاً، صفحه اکسپلور اینستاگرام یک افزودنی ارزشمند و رایگانی به قیف بازاریابی شماست. محتوای صفحه اکسپلور به معنای ابزارهای جدید آگاهی و برندینگ است. در حالت ایده آل، کاربران برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر روی پست شما کلیک می‌کنند، حساب شما را برای محتوای جدیدتر دنبال کرده و در نهایت، در صورت ارسال محتوای مناسب، از فالوورهای عادی به مشتریان شما تبدیل می‌شوند. در مجموع، دریافت محتوا در صفحه اکسپلور اینستاگرام می‌تواند به شما در افزایش تبدیل و فروش کمک کند.

نحوه ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام چگونه است؟

نمایش محتوای شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام بسیار ساده است اما این بدان معنا نیست که نباید تلاشی کنید. مثل این است که قله کوهی را از راه دور ببینید اما هنوز هم بدانید که صعود طولانی در پیش است. بخش‌های مختلفی در الگوریتم اینستاگرام وجود دارند که بسیاری از آنها را نمی‌شناسیم. بنابراین متأسفانه، هیچ راهی برای درک دقیق آن وجود ندارد. هر بار که محتوای در اینستاگرام ارسال می‌کنید، هدف شما باید ایجاد ارزش، تشویق به مشارکت و ارتباط مداوم با مخاطبان باشد.

استراتژی‌های زیر به شما کمک می‌کنند تا در صفحه اکسپلور اینستاگرام دیده شوید:

1- محتوای خلاقانه و یونیک تولید کند

شما باید مطالبی که مخاطبان دوست دارند و به آنها پاسخ می‌دهند را ارسال کنید. محتوا نه تنها عامل اصلی موفقیت در اینستاگرام است بلکه به افزایش تعامل نیز کمک می‌کند. پس لطفی کنید و به صفحه اکسپلور اینستاگرام بازگردید. روی یک پست کلیک کنید و ببینید تعداد لایک و کامنت‌های آن چقدر است. احتمالاً صدها یا هزاران نفر، درست است؟

نحوه ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام چگونه است؟

توجه داشته باشید که فقط محتوای واقعاً جذاب، ارزشمند و جالب وارد صفحه اکسپلور می‌شود. تعامل با فالوورها باعث می‌شود تا پست شما در فیدهای اکسپلور دوستان فالوورهایتان، یعنی مخاطبان بسیار هدفمند و دست نخورده‌تان، دیده شود. این همان هدف دیده شدن در اکسپلور است. بنابراین، قبل از نگرانی در مورد زمان ارسال پست، کپشن‌ها و هشتگ‌ها، نوع محتوایی که ارسال می‌کنید و اینکه آیا برای مخاطبان شما مناسب و جالب است یا خیر را در نظر بگیرید.

اما سوال می‌شود: «آیا باید بفهمیم مخاطبان موردنظرمان از چه نوع محتواهایی خوششان می‌آید؟ خب، در کنار صفحه اکسپلور در پایین حساب اینستاگرام خود، قلبی وجود دارد. روی آن و سپس در بالا روی فالو کلیک کنید. این فید به شما نشان می‌دهد افرادی که فالو می‌کنید در اینستاگرام چه کاری می‌کنند. ورق بزنید تا ببینید چه عکس‌هایی را دوست دارند و درباره آنها چه کامنتی داده‌اند.

شما درک خواهید کرد که فالوورهایتان با چه پیج‌هایی در ارتباط هستند و چه محتوایی را دوست دارند. همچنین، اگر توجه نکرده‌اید، صفحه اکسپلور اینستاگرام می‌تواند به نوعی شلوغ باشد. بین عکس‌ها، فیلم‌ها، الگوهای رفتاری و سلفی گاه به گاه افراد معروف، چیزهای زیادی در این صفحه دیده می‌شوند. تولید محتوای باکیفیت و زیبا توجه افرادی که در صفحات اکسپلور خود پیمایش می‌کنند را به خود جلب خواهد کرد.

2- محتوا را در زمان مناسب پست کنید

حالا بیایید زمان بندی را مورد بحث قرار دهیم. شما محتوای درخشانی ایجاد کرده‌اید اما کی آن را پست می‌کنید؟ بهترین زمان برای ارسال زمانی است که مخاطبان مورد نظر شما بیشترین فعالیت را دارد. این امر باعث می‌شود پست شما بلافاصله دیده شود. برای کمک به تعیین زمان بندی، به صفحه آنالیز اینستاگرام خود (Insights) نگاهی بیندازید. این بخش باید به شما نشان دهد که مخاطبانتان چه زمان و چند بار در روز فعال هستند.

محتوای خود را در زمان فعالیت فالوورهای خود پست کنید تا ببینید واکنش آنها چگونه است. زمان بندی نیز برای اکسپلور اینستاگرام بسیار مهم است زیرا تعامل اولیه بالا در یک پست به اینستاگرام نشان می‌دهد که آن پست برای مخاطبانش ارزشمند است. ارسال در زمان مناسب، ویدئو یا تصویر شما را در برابر بیشترین مخاطبان ممکن قرار می‌دهد، بنابراین مطمئن شوید که زمان‌های مناسب را تعیین کرده‌اید.

روش‌های دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

3- به تگ کردن و هشتگ گذاری توجه کنید

تگ کردن در اینستاگرام یکی از راه‌های مطمئن برای انتشار پست شماست. برای هر تصویر یا ویدئویی که ارسال می‌کنید، مطمئن شوید که فالوورها، برند‌ها، مشاغل و مکان‌هایی که بخشی از آن پست هستند را تگ می‌کنید. این کار نه تنها فالوورهای شما را در مورد آنچه در تصویرتان وجود دارد و جایی که می‌توانند در مورد آن بیابند یا بیشتر بیاموزند آموزش می‌دهد بلکه پست شما را در صفحه اعلان کسانی که تگ کرده‌اید نیز نشان می‌دهد. همچنین می‌تواند شانس نهایی شدن پست شما در صفحات اکسپلور آنها افزایش دهد.

هنگام ایجاد یک پست می‌توانید کاربران، مکان‌ها و محصولات را تگ کنید. به سادگی عکس خود را بارگذاری و ویرایش کرده و سپس روی نمادهای «Tag People»، «Tag Products» و کادر «Location» کلیک کرده تا تگ‌های خود را تنظیم کنید. اما به تگ کردن بسنده نکنید. ارسال هشتگ‌های مربوطه اگر نه بیشتر مهم‌اند. مطالعات نشان داده‌اند که پست‌هایی که حداقل دارای یک هشتگ هستند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

هشتگ‌های اینستاگرام، برند شما را برای کاربران قابل کشف می‌کنند. پست‌هایی که دارای برچسب هشتگ هستند، اغلب مشارکت بیشتر را نیز تشویق می‌کنند. افزودن هشتگ‌های خاص و مرتبط به کسب و کار شما می‌توانند به دیده شدن در صفحه اکسپلور کمک کنند. تنها نکته منفی هشتگ‌ها این است که نمی‌توان آنها را ردیابی کرد و پیدا کردنشان ممکن است کمی دشوار باشد. به طور کلی، تگ‌ها و هشتگ‌ها باعث تعامل بیشتر می‌شوند، بنابراین اگر هدف شما این است که در صفحه اکسپلور دیده شوید، محتوای خود را تگ و هشتگ پست کنید.

4- تعامل داشته باشید و تقاضای تعامل کنید

اکنون نحوه ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام را یاد گرفتید، فقط یک چیز دیگری وجود دارد! در مورد تعامل اینستاگرام نیز همین امر صادق است. اگر به طور واقعی با فالوورها و مخاطبان خود در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که آنها نیز با شما ارتباط برقرار کنند. درحقیقت، تعامل کلید ورود محتوا در صفحه اکسپلور است. این تعامل یک شبه اتفاق نمیفتد و اگر برندی جدیدی دارید، صبور اما ثابت قدم باشید.

آموزش رفتن به اکسپلور اینستاگرام

هر روز وارد اینستاگرام شوید و مخاطبان خود را لایک کنید، کامنت دهید و با آنها تعمل داشته باشید. یکی دیگر از راه‌های تشویق تعامل در پست‌های خود، درخواست مستقیم از کاربران است. فالوورهایتان را به کامنت دادن، لایک کردن، سیو کردن پست یا ارسال پست به دوستانشان تشویق کنید.

همه این موارد به اینستاگرام نشان می‌دهند که پست شما برای مخاطبانتان ارزشمند و جالب است و شانس شما را برای حضور در صفحه اکسپلور اینستاگرام افزایش می‌دهد. اگر پست شما دارای محتوای برند‌های دیگری است (البته با اجازه آنها)، تگ کردن و اشتراک گذاری آن با آن برند‌ها یا کاربران را فراموش نکنید. صرف درخواست از برندها برای به اشتراک گذاشتن محتوا با مخاطبان، می‌تواند آنها را تشویق به مشارکت بیشتر کرده و به افزایش فعالیت پست شما کمک کند.

کلام آخر

شما رسماً نحوه دیده شدن در صفحه اکسپلور اینستاگرام را کشف کرده‌اید. به نمایش گذاشتن محتوا در صفحه اکسپلور اینستاگرام به برند شما امکان دسترسی داده و آن را در معرض دید مخاطبان دست نخورده قرار می‌دهد. این نوع مواجهه با تبلیغات پولی از طریق اینستاگرام رقابت می‌کنند اما این فرصت رایگان است.

هدف اصلی شما ایجاد و پرورش محتوایی است که در اکسپلور اینستاگرام نمایش داده می‌شود. اگر پست‌های شما ارزشمند و خلاقانه هستند، مشارکت را تشویق می‌کنید و با مخاطبان خود ارتباط بیشتری برقرار خواهید کرد. این چنین با مخاطبان خود ارتباط واقعی خواهید داشت و در صفحه اکسپلور اینستاگرام دیده خواهید شد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *