شبکه های اجتماعیواتس اپ

آموزش برقراری تماس ویدیویی در واتساپ (تماس تصویری)

تماس ویدیویی در واتساپ، امکان چت تصویری کاربر به کاربر را فراهم می‌کند. واتساپ بیش از یک میلیارد کاربر را در سراسر جهان به یکدیگر وصل می‌کند. کاربران می‌توانند از طریق پیام‌های متنی یا با استفاده از تماس صوتی واتساپ ارتباط برقرار کنند و مانند هر پیام رسانی، تماس ویدیویی در واتساپ از ویژگی های زیادی برخوردار است برای درک بهتر این قابلیت و نحوه برقراری تماس ویدیویی در واتساپ با مقاله دیگری از وبلاگ نیلونکس همراه باشید.

درباره تماس ویدیویی در واتساپ

تماس تصویری دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد. شما با مخاطبی که در واتساپ دارید تماس می‌گیرید و هر دو می‌توانید یکدیگر را در صفحه تلفنهای هوشمند خود ببینید. این کاری است که اسکایپ سال‌هاست که انجام می‌دهد. تماس ویدیویی در واتساپ، هم در اندروید و هم در آی او اس (آیفون) کار می‌کند. این امر واتساپ را به یکی از بهترین برنامه‌های تلفن هوشمند برای تماس‌های تصویری بین پلتفرم‌های مختلف تبدیل کرده است.

تماس تصویری واتساپ رایگان است، به این معنا که واتساپ هیچ گونه هزینه‌ای برای برقراری تماس از شما نمی‌گیرد. با این حال، تماس‌های ویدئویی نیاز به اتصال به اینترنت دارند، بنابراین باید به وای فای و اینترنت گوشی خود وصل کنید. برای اطمینان از دسترسی به همۀ ویژگی‌ها، آخرین نسخه این برنامه را از گوگل پلی و اَپ استور نصب کنید. دانلود تنها راه رسمی برای برقراری تماس تصویری در واتساپ است.

درباره تماس ویدیویی در واتساپ

تماس ویدیویی در واتساپ چگونه کار می‌کند؟

برقراری تماس تصویری بسیار ساده است و باید ابتدا روی مخاطبی که می‌خواهید با او صحبت کنید کیک کرده و سپس روی نماد دوربین فیلمبرداری در کنار نام او ضربه بزنید. شخص دیگر می‌تواند به تماس پاسخ دهد (دکمه آبی را به بالا بکشد)، تماس را رد کند (دکمه قرمز تلفن را به بالا بکشد) یا تماس را رد کرده و به جای آن پیامی ارسال کند (دکمه پیام را به بالا بکشد).

اگر مخاطب شما پاسخ داد، شما آماده برقراری تماس ویدیویی هستید. به طور پیش فرض، تماس ویدیویی در واتساپ از دوربین جلوی گوشی استفاده می‌کند. با این حال، می‌توانید این دوربین را در هر نقطه با ضربه زدن روی صفحه نمایش به دوربین عقب تغییر دهید. همچنین می‌توانید میکروفون را بی‌صدا کنید تا طرف مقابل شما را ببیند اما صدایتان را نشنود. برای خاموش کردن صدا از بلندگوها، از دکمه‌های پایین صفحه استفاده کنید.

تماس ویدیویی در واتساپ و سرعت اینترنت

هر زمان که تماس تصویری برقرار می‌کنید، واتساپ هیچگونه سرعت اینترنتی را در نظر نمی‌گیرد. بنابراین هر بار سرعت شما را محاسبه می‌کند و کیفیت فیلم را بر این اساس تنظیم می‌کند. این تفاوت قابل توجهی در ظاهر خوب ویدئو ایجاد می‌کند. ما تماس ویدیویی در واتساپ را در شبکه‌های 4G ، 3G و 2G امتحان کردیم و دیدیم تماس تصویری در هر سه مورد کار کرد. کیفیت ویدئوی شبکه 2G ضعیف و پیکسلی بود اما هنوز به اندازه کافی صاف بود تا بدانیم در صفحه چه اتفاقی در حال رخ دادن بودن بود.

انجام چند کار در هنگام تماس ویدیویی در واتساپ

انجام چند کار در هنگام تماس ویدیویی در واتساپ

دومین ویژگی برجسته تماس ویدیویی در واتساپ، ویژگی چند وظیفه‌ای است. اکثر تماس‌های تصویری در تلفن‌های هوشمند، شما را مجبور به استفاده از تماس ویدیویی می‌کنند و نه هیچ چیز دیگری! با این حال، واتساپ چنین محدودیتی ندارد. می‌توانید بر روی دکمه پیام در هر نقطه ‌ی ضربه بزنید تا پیام‌های دیگری که شخصی برای شما در واتساپ ارسال کرده است را بررسی کنید و حتی به آنها پاسخ دهید. برای بازگشت به تماس تصویری خود، کافیست روی نوار سبز رنگ بالای برنامه ضربه بزنید.

تماس تصویری گروهی در واتساپ

می‌توانید با حداکثر چهار نفر به طور همزمان تماس تصویری واتساپ برقرار کنید. تماس‌های ویدئویی گروهی، بدیهی است که اینترنت و شارژ بیشتری مصرف می‌کنند. برای برقراری تماس تصویری گروهی، ابتدا یک تماس فردی با هر کسی که در لیست مخاطبین شماست، برقرار کنید. سپس روی دکمه Add Participant در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

حالا شخص دیگری را دعوت کنید و در کل این پروسه را برای حداکثر چهار نفر تکرار کنید. این فرآیند ساده و آسان است اما محدودیت چهار نفره آزاردهنده خواهد بود. علاوه بر این، شما نیاز دارید که دیگران نیز حتماً واتساپ را دانلود داشته باشند. اگرچه برای یک گپ غیررسمی خوب است اما برای جلسات حرفه‌ای‌تر بهتر است به سراغ پلتفرم دیگری مانند اسکایپ یا گوگل میت بروید.

تماس ویدئویی در واتساپ چقدر از اینترنت را مصرف می‌کند؟

تماس ویدئویی در واتساپ چقدر از اینترنت را مصرف می‌کند؟

ماهیت واتساپ این است که تماس تصویری را تا حد ممکن خوب جلوه دهد. بنابراین اگر بتواند کیفیت بالاتری به شما ارائه بدهد، این کار را انجام خواهد داد و این باعث افزایش مصرف اینترنت می‌شود. به طور متوسط، یک دقیقه تماس تصویری حدود پنج مگابایت اینترنت در4G ، 3.75 مگابایت در 3G و سه مگابایت در 2G مصرف می‌کند.

این مقدار مصرف اینترنت به هیچ وجه بد نیست و بسیار کمتر از آن چیزی است که ما انتظارش را داشتیم. تعدادی از کاربران توییتر نیز اعداد مشابهی را ثبت کردند. تنظیمات واتساپ، گزینه‌ای برای کاهش مصرف اینترنت در تماس‌های ویدیویی دارد. اگر نگران استفاده زیاد از اینترنت هستید، می‌توانید این گزینه را امتحان کنید تا ببینید آیا اطلاعات تماس ویدیویی را نیز کاهش می‌دهد یا خیر!

حتما بخوانید: آموزش حذف پیام در واتساپ

نحوه برقراری تماس تصویری گروهی واتساپ از گروه

برای برقراری تماس تصویری گروهی از گروه واتساپ، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: ابتدا باید واتساپ را در دستگاه خود باز کنید.

مرحله 2: پس از آن، باید از گروهی که می‌خواهید با آن‌ها تماس تصویری برقرار کرده، دیدن کنید.

مرحله 3: اکنون روی نماد تماس ضربه بزنید.

مرحله 4: مخاطبی که می‌خواهید به تماس اضافه کنید را جستجو یا انتخاب کنید.

مرحله 5: در آخر روی نماد تماس تصویری ضربه بزنید.

در حین تماس تصویری گروهی واتساپ، نمی‌توانید مخاطبی را حذف کنید. مخاطب باید تلفن خود را قطع کند تا ارتباط برقرار نشود.

نحوه برقراری تماس تصویری گروهی واتساپ از گروه

نحوه برقراری تماس تصویری گروهی واتساپ از برگه CALLS

برای برقراری تماس تصویری گروهی از برگه واتساپ CALLS، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: ابتدا باید واتساپ را در دستگاه خود باز کنید.

مرحله 2: پس از آن، باید به برگه CALLS بروید.

مرحله 3: بعدی روی نماد تماس جدید> تماس گروهی جدید ضربه بزنید.

مرحله 4: مخاطبی که می‌خواهید به تماس اضافه کنید را جستجو یا انتخاب کنید.

مرحله 5: در آخر روی تماس ویدیویی ضربه بزنید.

همۀ سابقه تماس‌های ویدیویی گروهی شما در برگه CALLS ظاهر می‌شوند. برای مشاهده تک تک مخاطبین تماس، فقط باید روی سابقه تماس ضربه بزنید.

نحوه برقراری تماس تصویری گروهی واتساپ از طریق چت فردی

برای برقراری تماس تصویری گروهی از طریق چت فردی واتساپ، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: ابتدا باید واتساپ را در دستگاه خود باز کنید.

مرحله 2: در مرحله بعد باید چت را با یکی از مخاطبین مورد نظر برای تماس تصویری باز کنید.

مرحله 3: اکنون روی نماد تماس ویدیویی ضربه بزنید.

مرحله 4: هنگامی که مخاطب تماس ویدیویی شما را پذیرفت، روی نماد افزودن شرکت کننده ضربه بزنید.

مرحله 5: مخاطب دیگری که می‌خواهید به تماس اضافه کنید را جستجو یا انتخاب کنید و در صورت درخواست، روی افزودن ضربه بزنید.

نحوه برقراری تماس ویدیویی از طریق نسخه دسکتاپ واتساپ

نحوه برقراری تماس ویدیویی از طریق نسخه دسکتاپ واتساپ

برای برقراری تماس تصویری از طریق نسخه دسکتاپ واتساپ می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: ابتدا باید واتساپ را در کامپیوتر یا لپ تاپ باز کنید.

مرحله 2: باید وارد صفحه مخاطبی شوید که می‌خواهید با تماس تصویری برقرار کنید.

مرحله 3: اکنون روی نماد تماس ویدیویی در بالا ضربه بزنید.

مرحله 4: هنگامی که مخاطب تماس ویدیویی شما را پذیرفت، روی نماد افزودن شرکت کننده ضربه بزنید.

مرحله 5: اکنون می‌توانید با مخاطب به صورت تصویری صحبت کنید.

هنگامی که یک تماس تصویری گروهی واتساپ دریافت می‌کنید، صفحه تماس ویدئویی واتساپ کلیه شرکت کنندگان فعلی در تماس را نشان می‌دهد. اکنون می‌تواند با یک یا چندین نفر صحبت کنید.

کلام آخر

تماس ویدیویی در واتساپ، یک ابزار ضروری در این پیام رسان است. این سرویس فقط هر روز در حال بهبود است و پایدارتر و قابل اعتمادتر می‌شود. با این وجود، تماس ویدیویی تنها یک بخش کوچکی از واتساپ است. قابلیت‌های بسیار دیگری نیز وجود دارند که این برنامه آنها را ارائه می‌دهد تا کاربران بیشتری را جذب خود کند. از این قابلیت برای دیدن دوستان، همکاران و خانواده خود استفاده کرده تا تجربه ارتباط تصویری را به خوبی درک کنید.

منبع: makeuseof.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا