دسته‌بندی نشده

چگونه در اینستاگرام کامنت بیشتری دریافت کنیم؟

بسیاری از کسب و کارها برای تبلیغ برند خود به اینستاگرام روی آورده‌اند. این مهم باعث شده است که این شبکه اجتماعی به بزرگی فیس بوک و توییتر تبدیل شود ولی چیزی دارد که هر دو این پلتفرم‌ها فاقد آن هستند! آن چیز اهمیت دریافت کامنت بیشتر است؛ اما چرا کامنت بیشتر در اینستاگرام مهم است و راه‌های افزایش کامنت چیستند؟ با نیلونکس همراه باشید.

اهمیت دریافت کامنت بیشتر در اینستاگرام

وقتی عکسی را در اینستاگرام خود مشاهده می‌کنید، چه چیزی نظر شما را جلب می‌کند؟ بدیهی است که شما ابتدا به تصویر توجه می‌کنید اما سپس به آرامی‌ چشم‌های خود را به پایین می‌برید و تعداد لایک‌ها و کامنت‌های محتوا را مشاهده می‌کنید.

تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها در مورد هر محتوایی، از فاکتورهای اساسی برای رسیدن به میزان بالای تعامل در اینستاگرام است. بنابراین، هرچه کامنت بیشتری در مورد محتوای شما ارائه شود، میزان تعامل شما نیز بیشتر خواهد بود و این به معنای محبوب بودن محتوای شما در بین  فالوورهایتان است.

کامنت‌ها ناب‌ترین نوع تعامل هستند. حجم کامنت‌هایی که یک پست دارند، نشان می‌دهد که مردم به اندازه کافی به پست شما اهمیت می‌دهند و وقت گرانبهای خود را برای نظر دادن صرف می‌کنند. اما به دست آوردن کامنت بیشتر در اینستاگرام کمی سخ‌ تر از کسب لایک است، پس چطور می‌توان کامنت‌ها را افزایش داد؟

اهمیت دریافت کامنت بیشتر در اینستاگرام

راه‌های دریافت کامنت بیشتر در اینستاگرام

بیایید به لیست نکات مربوط به افزایش تعداد کامنت‌های اینستاگرام نگاه دقیقی بیندازیم:

1- پروفایل عمومی ‌داشته باشید

اولین کاری که باید انجام دهید، این است که صفحه پیج خود را عمومی کرده و آن را برای همۀ باز کنید. در صورت داشتن تعداد زیادی از افراد که مطالب شما را جستجو می‌کنند، دریافت کامنت‌های بیشتر بسیار آسان‌تر می‌شود.

با ایجاد یک پروفایل عمومی می‌توانید پست‌های خود را به مخاطبان زیادی نشان دهید. مطمئن شوید که برای تأثیرات منفی استفاده از پروفایل عمومی نیز آماده هستید. هرچه افراد به محتوای شما دسترسی بیشتری داشته باشند، باید از آنچه ارسال می‌کنید، آگاهی بیشتری داشته باشید.

ممکن است برخی از افراد برخی از محتوای خاص را توهین آمیز بدانند، در حالی که دیگران محتوای شما را دوست دارند. هوشمندانه‌ترین کار این است که محتوای مناسب برای همه افراد ایجاد کنید.

حتما بخوانید: راه های افزایش فالوور اینستاگرام

2- اطلاعات مناسب را نمایش دهید

داشتن دلیل برای کامنت دادن اولین گام در دریافت نظرات واقعی فالوورها است که به نوبه خود باعث افزایش کامنت در اینستاگرام می‌شود. این ایده باید از خود پروفایل اینستاگرام شروع شود.با ایجاد یک راه ساده و در عین حال موثر برای ارتباط با فالوورها، در مدت زمان بسیار کوتاهی مخاطبان زیادی ایجاد کنید.

با انتخاب یک نام خلاق، عکس پروفایل مناسب و مختصر اطلاعاتی درباره آنچه که محتوا شما بر روی آن متمرکز خواهد بود، شروع کنید. این مهم نه تنها به افراد کمک می‌کند تا تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند شما را فالو کنند یا نه! بلکه روشی راحت برای کامنت گرفتن خواهد بود.

راه‌های دریافت کامنت بیشتر در اینستاگرام

3- از هشتگ‌ها استفاده کنید

آنچه اینستاگرام را از سایر سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی جدا می‌کند، شیوه منحصر به فرد این پلتفرم برای استفاده از هشتگ به کاربران است. اینستاگرام اولین پلتفرمی است که به طور کامل از هشتگ‌ها استفاده کرده است.

باید توجه زیادی به استفاده صحیح از هشتگ‌ها داشته باشید. هشتگ‌های پرطرفدار را جستجو کنید تا بتوانید آنهایی که مناسب کسب و کارتان هستند را پیدا کنید. اگر هشتگ‌های که استفاده کرده‌اید مطابق با برندتان باشند، افراد بیشتری محتوای شما را می‌بینند و احتمال افزایش کامنت نیز به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

4- محتوای با کیفیت تولید کنید

گفتن اینکه تولید محتوای با کیفیت ساده است اما در واقع باید چگونه این کار را انجام داد؟ زیبایی در چشم بیننده است و کلید ایجاد محتوایی واقعا شگفت انگیز، فالوورهای شما هستند. کمی وقت بگذارید و مشخصات و عادات آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید. گروه‌های سنی و علایق جمعیتی را بررسی کنید.

تولید محتوای متناسب با خواسته فالوورها و استفاده از سبکی متفاوت می‌توانند به ایجاد ارتباط و تعامل با آنها کمک زیادی کند. هر چند وقت یک بار داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنید تا بدانید مخاطبان شما چه چیزی را دوست دارند. محتوای با کیفیت به معنای کامنت بیشتر در اینستاگرام است.

5- مسابقه برگزار کنید و جایزه دهید

برگزاری مسابقه یک استراتژی بازاریابی هوشمندانه است. با طرح ریزی یک مسابقه رایگان اما جذاب، افراد بیشتری را به پیج خود دعوت کنید تا به محتوای شما نگاه کنند. از آنجا که برای فالوورهای خود جایزه در نظر گرفته‌اید، بهتر است از آنها درخواستی‌هایی نیز داشته باشید، مثلاً از آنها بخواهید پیج شما را فالو کرده و دوستانشان را در کامنت‌ها منشن کنند.

در هر صورت، شرایط مسابقه را عادلانه ترتیب دهید تا فالوورها احساس نکنند شما به هدف کامنت گرفتن یا فالو کردن، مسابقه را برگزار می‌کنید. مخاطبان باید احساس احترام کنند و از شرکت در مسابقه لذت ببرند.

راه‌های افزایش کامنت

6- کامنت‌ها را سریع جواب دهید

پاسخ سریع به کامنت‌ها به معنای این است که شما هر لحظه با فالوور پیجتان در تعامل هستید. متأسفانه، این پلتفرم مملوء از افرادی است که ادعا می‌کنند فالوورهای خود را دوست دارند اما برای پاسخ دادن به پیام‌ها یا کامنت‌های خود حتی یک دقیقه وقت نمی‌گذارند.

پاسخ دادن سریع باعث ایجاد نگرشی مثبت و دهان به دهان شدن برند شما بین افراد مختلف می‌شود. پاسخگویی به کامنت‌ها باعث افزایش تعداد نظرات می‌شود و الگوریتم‌های اینستاگرام نیز این موضوع را درک می‌کنند و اعتبار پیج شما را بهبود می‌بخشند.

حتما بخوانید: راه های افزایش لایک اینستاگرام

7- کال تو اکشن را وارد کنید

هر یک از پست‌های پیج شما باید یک کال تو اکشن داشته باشد. کال تو اکشن می‌تواند درگیر کردن مخاطب برای انجام کاری باشد، مثلاً در پست خود از فالوورها می‌خواهید نظرشان را در مورد موضوع خاصی بیان کنند.

وقتی از مخاطبان خود می‌خواهید که تعامل داشته باشند، به احتمال زیاد این اتفاق خواهد افتاد! پرسیدن یک سوال ساده در زیر پست، آنها را به حرکت وا می‌دارد زیرا شما از آنها خواسته‌اید که واکنشی از خود نشان دهند و نظرات خود را به اشتراک بگذارند.

8- از استوری اینستاگرام استفاده کنید

راه دیگری برای دریافت کامنت بیشتر در اینستاگرام، استفاده از استوری در سطحی از تعامل شخصی است. به این معنا که در استوری از خصوصیات شخصی و کاری خودتان صحبت کنید تا فالوورها ارتباط بیشتری با شما برقرار کنند.

استوری‌های اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهند که محتوای مختلفی را به فالوورهای خود ارائه دهید و گاه به گاه نوع متفاوتی از محتوا را در اختیار آن‌ها بگذارید. لازم نیست محتوای استوری مانند پست باشد ولی مهم است استوری کمی خودمانی‌تر و راحت‌تر باشد.

افزایش کامنت اینستاگرام

9- در مدیریت پیج خود برنامه داشته باشید

فالوورهای شما همیشه باید بدانند که چه موقع باید منتظر محتوای جدیدی از شما باشند. اگر ندانند که شما چیزی ارسال کرده‌اید، نمی‌توانند کامنتی بدهند! می‌توانید تعداد دفعات ارسال محتوای جدید خود را در قسمت بیوگرافی خود بگنجانید و هر چند وقت یک بار آن را اعلام کنید.

سعی کنید حداقل روزی یک بار در فواصل مشخص زمانی در اینستاگرام پست ارسال کنید و برای وفادار ماندن به برنامه زمانی خود، هر کاری که لازم است را انجام دهید. پیج‌های فعال به طور خودکار توسط الگوریتم‌های اینستاگرام شناخته می‌شوند و از این طریق می‌توانند در اکسپلورر دیده شوند و توسط مخاطبان فالو شده و کامنت دریافت کنند.

کلام آخر

دریافت کامنت بیشتر در اینستاگرام راحت نیست! شما باید مداوم با مخاطب خود در تعامل باشید و محتوای یا کیفیت تولید کنید. اگرچه ممکن است در ابتدا کار ساده‌ای نباشد اما برای رسیدن به موفقیت و جذب فالوورهای هدف، نیاز به تدوین استراتژی دارد. کامنت بیشتر به معنای فالوور بیشتر و فروش بیشتر است.

منیع: www.returnonnow.com

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا