اینستاگرامشبکه های اجتماعی

چگونه پیج اینستاگرام خود را خصوصی کنیم؟

تنها دلیلی که کاربران پیج اینستاگرام خود را خصوصی (پرایوت) می کنند، وجود تصاویری و ویدئوهایی است که دوست ندارد کسی به غیر از دوستانشان آنها را ببینند؛ اما این فقط مردم عادی نیستند که حساب خود خصوصی می کنند بلکه پیچ هایی با فالوورهای میلیونی نیز گاهی اوقات اقدام به انجام این کار می کنند.

پیج های کسب و کاری و اینفلوئنسرهای اینستاگرام نیز در حال تغییر حساب خود از عمومی (پابلیک) به خصوصی هستند. آیا تغییر به حساب خصوصی اینستاگرام یک حرکت هوشمندی محسوب می شود؟ چگونه می توان حساب خود را خصوصی کرد؟ برای پاسخ به هر نوع پرسش شما، ما مقاله دیگری از وبلاگ نیلونکس همراه باشید.

پیج خصوصی در اینستاگرام به چه معناست؟

قبل از اینکه به نحوه خصوصی کردن پیج بپردازیم، مهم است بدانیم که با خصوصی کردن حساب اینستاگرام خود واقعاً از چه چیزی دست می کشیم. خصوصی نگه داشتن عکس های خود ا برای بسیاری از افراد غیرممکن به نظر می رسد اما به عنوان یک کسب و کار یا فردی که فالوورهای زیادی دارد، در صورت داشتن یک حساب خصوصی، بسیاری از مزایای اینستاگرام را کنار می گذارید.

وقتی پیج اینستاگرام شما خصوصی است، محتوایتان دیگر در سرچ هشتگ های پرطرفدار نشان داده نمی شود. اگر هشتگ ها بخشی از استراتژی رشد پیچ شما هستند، قطعاً ایده خوبی نیست که پیج اینستاگرام خود را خصوصی کنید.

قسمت اکسپلور اینستاگرام راهی جدید برای ارتباط با فالوورهای احتمالی است. به جای نمایش پست های برتر در اینستاگرام، بخش اکسپلور به گونه ای طراحی شده که محتوای مورد علاقه کاربران را نشان می دهد. اگر می خواهید پیج اینستاگرام خود را خصوصی کنید، محتوای شما در بخش اکسپلورر نشان داده نمی شود.

وقتی حساب شما خصوصی است، فقط فالوورهای تأیید شده محتوای شما را می بینند. این کار ممکن است بدیهی به نظر برسد اما بر نحوۀ تعامل فالوورها با پیج تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر یکی از پست های شما را کاربری دوست داشته باشد، او نمی تواند آن را ببینند، مگر اینکه پیج را فالو کند و شما درخواست او را تأیید کنید.

پیج خصوصی در اینستاگرام به چه معناست؟

اهمیت پرایوت کردن پیج اینستاگرام

به طور پیش فرض، هر کسی می تواند مشخصات و پست های شما را در اینستاگرام مشاهده کند اما اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که حساب خود را خصوصی کنید تا فقط فالوورهای مورد تایید شما بتوانند آنچه که به اشتراک می گذارید را مشاهده کنند؛ اما برخی موارد زیر اهمیت پرایوت کردن پیج را نشان می دهند:

 • اگر از اینستاگرام برای استفاده شخصی استفاده می کنید و نگران امنیت آن هستید، احتمالاً یک حساب خصوصی اینستاگرام برای شما مناسب است.
 • اگر برندی دارید که دارای تعداد زیادی فالوور است و نیازی به افزایش فالوور خود ندارید، ممکن است یک حساب خصوصی اینستاگرام برای شما مناسب باشد.
 • اگر شما یک پیجی هستید که می خواهید از اصالت محتوای خود محافظت کنید، یک حساب خصوصی یک حرکت بازاریابی هوشمندی خواهد بود.
 • اگر می خواهید محتوای پست خود را از فرد یا گروه خاصی پنهان کنید، می توانید پیج خود حریم خود را پرایوت کنید.

نکته: اگر کسب و کاری دارید و هدف شما این است که فالوورها، فروش و آگاهی از برند را افزایش دهید، یک حساب خصوصی برای شما مناسب نیست.

حتماً بخوانید: چگونه بفهمیم کسی به اکانت اینستاگرام ما وارد شده است؟

چرا برخی افراد پیج اینستاگرام خود را خصوصی می کنند؟

دلایل زیادی وجود دارند که باعث می شوند که فردی پیج خود را پرایوت کند. این دلایل عبارتند از:

حفظ حریم خصوصی

واضح‌ترین دلیلی که ممکن است مردم بخواهند یک حساب پرایوت ایجاد کنند، حفظ حریم خصوصی آنهاست. با اینکه امروزه مردم کمتر حریم خصوصی خود را حفظ می کنند و مدام از کارها و مسائل زندگی خود، عکس و ویدئو تولید می کنند، پس موضوع حریم خصوصی تا حدودی در حال کمتر شدن است.

چرا برخی افراد پیج اینستاگرام خود را خصوصی می کنند؟

اجتناب از آزار و اذیت

اینستاگرام مانند بیشتر شبکه های اجتماعی، دارای مشکل آزار و اذیت است. به همین دلیل، تعداد بیشتری از کاربران اینستاگرام شروع به ایجاد حساب های خصوصی در اینستاگرام کرده اند، تا از آزار و اذیت دیگران در امان باشند. اگر نگران این موضوع هستید، یک حساب خصوصی در اینستاگرام مطمئناً آرامش خاطر را برای شما به ارمغان می آورد.

ایجاد کنجکاوی در کاربران

برخی از کسب و کارها، اینفلوئنسرها و افراد مشهور دیگر، متوجه شده اند که خصوص کردن پیج اینستاگرامشان، کاربران تمایل بیشتری برای فالو کردن دارند. این کار به خاطر ایجاد حس کنجکاوی در مخاطبان است. اگر فردی فالوور میلیونی داشته باشد ولی پیجش پرایوت باشد، کاربران از خود می پرسند که در پیج او چه محتوایی وجود دارند که این همه فالوور دارد!

جلوگیری از کپی محتوا

این دلیل بیشتر در مورد کسب و کارها صادق است. کسب و کارهایی که بر روی محتوای ارگانیک کار می کنند، دوست ندارند محتوای خود را در پیج های سطح پایین مشاهده کنند. این کار می تواند هویت برند را خدشه کار کند؛ اما این اتفاق به ندرت پیش می آید و اگر آن را تجربه کنید، به جای خصوصی کردن پیج، مراتب قانونی را پی بگیرید.

جلوگیری از تحریم شدن

خصوصی نگه داشتن پیج اینستاگرام می تواند از تحریم شدن آن جلوگیری کند. مخصوصاً برای حساب هایی که محتوای ممنوع دارند، این کار باعث می شود تا از تحریم شدن توسط اینستاگرام جلوگیری شود. معمولاً اینستاگرام این پیج ها را معلق نگه می دارند یا برای مدتی به آنها اجازه کار نمی دهد.

خصوصی کردن پیج و ارتباط آن با استوری اینستاگرام

خصوصی کردن پیج و ارتباط آن با استوری اینستاگرام

از آنجایی که روزانه بیش از 200 میلیون نفر از استوری های اینستاگرام استفاده می کنند، مطمئناً می پرسید که استوری های اینستا با یک حساب خصوصی چطور قابل مشاهده هستند. هنگامی که یک حساب خصوصی دارید، هیچکس نمی تواند استوری شما را مشاهده کند، مگر اینکه شما را فالو کند.

اگر قصد دارید پیج اینستاگرام خود را پرایوت کنید، به خصوص اگر یک کسب و کار هستید، باید به این نکته توجه کنید. استوری قسمت مهمی برای از استراتژی بازاریابی در اینستاگرام است. بنابراین، اگر استفاده از استوری ها بخشی از استراتژی شماست، پیج خود را پابلیک نگه دارید. اگر حساب عمومی اینستاگرام دارید، می توانید استوری های خود را از افراد خاصی پنهان کنید. این کار راهی عالی برای خصوصی کردن محتوای استوری و افزایش امنیت پیج است.

حتماً بخوانید: گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام چگونه است؟

چگونه پروفایل اینستاگرام خود را از طریق گوشی همراه پرایوت کنیم؟

می توانید پیج اینستاگرام خود را از طریق گوشی های اندروید و آی او اس (آیفون) خصوصی کنید:

 • مرحله 1: ابتدا باید اپلیکیشن اینستاگرام را در دستگاه اندروید یا آی او اس خود باز کنید.
 • مرحله 2: سپس به پروفایل خود بروید و روی Settings ضربه بزنید.
 • مرحله 3: وارد گزینه ارائه شده روی Privacy و سپس Privacy Account شوید.
 • مرحله 4: در مرحله بعد برای خصوصی کردن حساب خود باید روی next to Private Account ضربه بزنید.

چگونه پروفایل اینستاگرام خود را از طریق گوشی همراه پرایوت کنیم؟

چگونه پروفایل اینستاگرام خود را از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ همراه پرایوت کنیم؟

اگر می خواهید حساب خود را از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ خصوصی کنید، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله 1: ابتدا باید در مرورگر کامپیوتر خود بهcom بروید.
 • مرحله 2: پس از آن باید روی نماد Human کلیک کنید، سپس روی Menu کلیک کنید.
 • مرحله 3: در مرحله بعد باید روی Privacy and Security کلیک کنید.
 • مرحله 4: در قسمت حریم خصوصی حساب، روی کادر کنار حساب خصوصی کلیک کنید.

اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا حساب خود را در هر زمان پرایوت کنید. به یاد داشته باشید، وقتی حساب خود را خصوصی می کنید، فالوورهای فعلی شما همچنان می توانند پیجتان را دنبال کنند.

نکات مهم در مورد خصوصی کردن پیج اینستاگرام

 • هنگامی که پیج اینستاگرام خود را خصوصی می کنید، افرادی که می خواهند شما را فالو کنند، باید یک درخواست (ریکوئست) برای شما ارسال کنند تا پست های شما را ببینند.
 • همۀ درخواست هایی که دریافت خواهید کرد را می توانید تأیید یا رد کنید.
 • اگر شخصی قبلاً شما را دنبال می کرده است و حالا نمی خواهید پست های شما را ببیند، می توانید او را بلاک کنید.
 • هر کاربر اینستاگرام می تواند عکس یا ویدیویی را مستقیماً برای شما ارسال کند، حتی اگر شما را فالو نکرده باشد.

جدا از نکات فوق، به خاطر داشته باشید که کاربران پیج های بیزینسی نمی توانند حساب های خود را خصوصی کنند. اگر می خواهید حساب کسب و کاری خود را پرایوت کنید، ابتدا باید به یک حساب شخصی برگردید.

منبع: upleap.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا