اینستاگرامشبکه های اجتماعی

علت ریزش فالوور اینستاگرام و راه حل های آن

روزها، هفته‌ها و ماه‌های بی‌شماری را برای ایجاد یک استراتژی مؤثر صرف کرده‌اید اما در عوض با ریزش فالوور اینستاگرام خود مواجه شده‌اید. اما دلیل کاهش ناگهانی فالوئر اینستاگرام چیست؟ اگر صاحب یک پیج بیزینسی یا شخصی هستید، ما در این مقاله به شما کمک کنیم تا دلایل احتمالی از دست دادن و ریزش فالوور اینستاگرام را بهتر بشناسید. پس با نیلونکس مگ همراه باشید.

آیا ریزش فالوور اینستاگرام طبیعی است؟

از آنجا که شما در حساب اینستاگرام خود تعدادی فالوور دارید، به احتمال زیاد می‌دانید که افراد به دلایل مختلفی ممکن است پیج شما را دنبال نکنند و ریزش تعدادی فالوور در پیج امری کاملاً طبیعی است و ممکن است برای همه اتفاق بیفتد.

ریزش فالوور اینستاگرام معمولاً هنگامی که پست و تعامل با فالوورهای خود را متوقف می‌کنید، اتفاق میفتد. اگر متوجه شدید که فالوورهای اینستاگرام خود را با سرعت بالایی از دست می‌دهید، باید به سرعت به دنبال راه حل باشید. به احتمال زیاد، این ریزش غیر طبیعی ناشی از چیز دیگری است.

کاهش تعداد فالوورها می‌تواند بر تعامل شما با مخاطبان تأثیر بگذارد که این به نوبه خود بازگرداندن دوباره آنها را دشوارتر می‌کند. مهم این است که بدانید چرا فالوئرها دیگر شما را دنبال نمی‌کنند! اولین کاری که باید هنگام ریزش فالوور اینستاگرام انجام دهید، این است که نگاهی صادقانه به محتوای خود بیندازید و دلیل ترک افراد را شناسایی کنید.

آیا ریزش فالوور اینستاگرام طبیعی است؟

علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

در اینجا متداول‌ترین دلایلی که ممکن است پیروان خود را از دست بدهید، ذکر شده اند:

  • اینستاگرام دنبال کنندگان ربات را حذف می‌کند
  • شما به اندازه کافی محتوا ارسال نمی‌کنید
  • محتوای شما بی کیفیت است
  • شما بیش از حد خود را تبلیغ می‌کنید
  • در حال ارسال پیام خارج از موضوع خود هستید
  • شما از هشتگ‌های صحیحی استفاده نمی‌کنید
  • شما فالوورهای خود را به صورت فیک خریده اید
  • این یک ایراد اینستاگرام است

بیایید جزئیات بیشتری از هر یک از مواد فوق را مرور کرده و همچنین چندین راه حل برای کمک به شما در بهبود و جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام در آینده را ذکر کنیم:

اینستاگرام در حال حذف فالوورهای جعلی است

این مورد یکی از متداول‌ترین دلایل ریزش فالوئرهای اینستاگرام است. به طور طبیعی، با رشد فالوورهای فیک، اینستاگرام شروع به سرکوب بیشتر آنها می‌کند و این معمولاً به صورت دسته‌های بزرگ از طریق تغییر الگوریتم و روش‌های شناسایی دیگر انجام می‌شود.

اگر متوجه شده‌اید که یک شبه صدها فالوور خود را از دست داده‌اید، این به این معناست که احتمالاً اینستاگرام دنبال کننده‌های جعلی شما (فالوورهای فیک) را شناسایی کرده است. لحظه‌ای که الگوریتم ضد هرزنامه اینستاگرام عمل می کند، کاربران مشکوک را به حالت تعلیق در می‌آورد و این کاربران از پیشخوان فالوورهای شما نیز کسر خواهد شد.ا

اینستاگرام به طور مداوم با ربات‌ها مبارزه می‌کند و این باعث می‌شود که به طور ناگهانی فالوورهای خود را از دست بدهید. اما خوشحال باشید! چون حتی اگر فالورهای شما در حال کاهش باشند، نرخ تعامل بهتری برای هر دنبال کننده دریافت خواهید کرد. فالوورهای جعلی هرگز در واقع فالوور نبودند، بنابراین این نکته را به خاطر بسپارید و به ساخت محتوای عالی برای مخاطبان اصلی خود ادامه دهید.

راه حل جلوگیری از ریزش فالور اینستاگرام :

به ارسال محتوای باکیفیت ادامه دهید و به دنبال مخاطبان واقعی خود باشید. اگر مخاطب شما کاذب باشند، در وهله اول ارزش زیادی از آن‌ها دریافت نخواهید کرد. کاربران جعلی با محتوای شما ارتباط برقرار نکرده، از وب سایت شما بازدید نمی‌کنند یا خریدی انجام نمی‌دهند. تمام کاری که آن‌ها می‌کنند این است که تعداد فالوورهای شما را بالا می‌برند که این ارزش افزوده‌ای را ایجاد نمی‌کند.

سرانجام، مطمئن شوید که از برنامه یا ربات‌ها برای رشد فالوورهای خود استفاده نمی‌کنید که این ممکن است به طور مصنوعی رشد اینستاگرام شما را افزایش داده اما در بلند مدت به ضرر شما است. روش‌های زیادی برای بدست آوردن فالوورهای اینستاگرام بدون ربات وجود دارند، بنابراین ما به شما توصیه می‌کنیم که آن‌ها را جستجو کنید.

علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

شما به اندازه کافی پست نمی‌گذارید

هر روز مطالب زیادی در اینستاگرام ارسال می‌شود. برای اینکه پیج شما فعال بماند، باید حداقل یک روز در میان در حال ارسال پست باشید. اگر خیلی فعال نیستید، ممکن است هنگام ارسال پست، افراد نتوانند با پست‌های شما تعامل داشته باشند. رعایت یک برنامه ثابت ارسال پست، به مخاطبان کمک می‌کند تا محتوای شما را بهتر بشناسند و در صورت تمایل به دیدن محتوای ارسالی، با پیج شما بیشتر مشارکت کنند.

شما باید مطمئن شوید که به اندازه کافی محتوایی که فالوورهایتان می‌خواهند را در اختیارشان قرار می‌دهید. در غیر این صورت، هنگام ارسال پست، تعامل چندانی از آن‌ها نخواهید دید و حتی ممکن است آن‌ها تصمیم بگیرند که دیگر شما را دنبال نکنند. از اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید و به اندازه کافی پست ارسال کنید تا این مهم ارزش پیگیری اکانت شما را برای فالوورهایتان داشته باشد.

راه حل:

این مشکل در سیستم عامل‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی متفاوت خواهد بود، اما در اینستاگرام، ارسال یک روز در میان (حدود 3 تا 4 بار در هفته) مقدار خوبی برای هدف گذاری است. اگر کمتر از این پست ارسال می‌کنید، محتوای شما پراکنده به نظر می‌رسد و ارتباط با فالوورهای خود را به مرور از دست خواهید دادید.

اگر متوجه شوید که ارسال بیشتر در طول هفته منجر به تعامل و اشتراک کمتر مخاطبان اینستاگرام شما می‌شود، ممکن است نحوه ارسال مطلب را تغییر دهید. تبلیغ کافی برای مخاطبان خود چیزی است که فقط شما آن را می‌فهمید و می‌توانید از طریق آزمون و خطا به آن پی ببرید.

نمایه اینستاگرام شما به تغییر نیاز دارد

تغییر تصویر پروفایل و نوشتن بیوگرافی منحصر به فرد راهی عالی برای دور زدن دلیل ریزش فالوور اینستاگرام است. اگر یک کسب و کار اینستاگرامی را مدیریت می‌کنید، باید بدانید نحوه معرفی برندتان در بیو باید با ماهیت کار شما مطابقت داشته باشد. بیوگرافی شما یکی از اولین کاری‌هایی است که کاربران اینستاگرام مشاهده می‌کنند، بنابراین ارزش آن را دارد که به آن توجه بیشتری داشته باشید.

راه حل:

چیزی که می‌تواند کسی را آزار دهد و باعث ریزش فالوور اینستاگرام شود را در برنامه خود قرار ندهید.

دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام

محتوای پیج شما بی‌کیفیت است

از آنجا که اینستاگرام در درجه اول یک پلت فرم بصری است، تصاویر شما بیش از هر نوع محتوای دیگری که می‌توانید ارسال کنید، مهم هستند. به نفع شما است که مطمئن شوید تصاویر خوب به نظر می‌رسند. با توجه به اینکه اکثر افراد حداقل عکس با کیفیت متوسط ​​می‌گیرند، ممکن است تصاویر با وضوح پایین دلیل تصمیم مردم برای ریزش باشد!

اگر دوربین عالی برای گرفتن عکس ندارید، ممکن است عکس‌هایی با وضوح پایین بارگذاری کنید. پس ممکن است بخواهید در یک دوربین بهتری سرمایه گذاری کرده و بیاموزید که چگونه تصاویر جذاب‌تری خلق کنید. آیا کسی در اینستاگرام پیجی را دنبال می‌کند که عکس‌هایش به نظر می‌رسد مربوط به 10 سال گذشته است؟ خیر، مگر اینکه این کار را از روی طعنه انجام دهد. آیا محتوایی را ارسال می‌کنید که منحصر به فرد است یا در اهداف خاص شما را دنبال می‌کند؟

راه حل:

به محتوای خود عشق بورزید و آن را بهبود ببخشید. مطمئن شوید که محتوای شما هم در تصاویر و هم در متن از کیفیت بالایی برخوردار است. عکس‌هایی با وضوح پایین را به یک پلتفرم اجتماعی مانند اینستاگرام ارسال نکنید و محتوایی که از مکان دیگری به صورت آنلاین پیدا کرده‌اید را دوباره پست نکنید.

همچنین، مطمئن شوید که پست‌های شما خسته کننده نیستند! این مهم نه تنها باید استراتژی محتوا را بهبود بخشد بلکه باعث تشویق اشتراک بیشتر مخاطبان اینستاگرام شما نیز می‌شود. بهترین راه حل، داشتن استراتژی محتوا است.

شما خیلی خودتان را تبلیغ نمی‌کنید

اگر پنج بار در روز پستی را ارسال می‌کنید و محتوای شما مربوط به تجارت شما است، ممکن است بیننده زیادی داشته باشید. اگر در محتوای شما احساس شود که تبلیغی بیش از حد شخصی است، این می‌تواند باعث ریزش فالوور اینستاگرام شود.

مطمئناً پست‌های این چنینی را دوست داریم زیرا برند‌هایی را دنبال می‌کنیم که این موارد را ارسال می‌کنند، اما نمی‌خواهیم آن‌ها را روزی چندین بار ببینیم. پس از مدتی، تبلیغ شخصی می‌تواند خسته کننده باشد و فالوورهای شما ممکن است تصمیم بگیرند که دیگر پیج شما را دنبال نکنند.

راه حل:

محتوای خود را متفاوت کرده و درباره مواردی که به فعالیت شما مربوط هستند، پست ایجاد کنید. سعی کنید کمی پست‌ها را متعادل ساخته و سعی نکنید هر بار محصول خود را بفروشید. اگر نکته‌ای برای ارسال مطلب در مورد موضوعات پرطرفدار دارید اما این لزوماً ممکن است برند را درگیر نکند ولی می‌تواند با فالوورهای شما بیش از پیش درگیر محتوای پیج کند.

کاهش فالوور اینستاگرام

پست‌های بی‌ربط را آپلود می‌کنید

اگر پستی خارج از موضوع خود ارسال می‌کنید، ممکن است متوجه شوید افرادی که پیج شما را برای محتوای موجود در آن دنبال می‌کنند، شما را آنفالو خواهند کرد. این ممکن است خوب باشد، اگر هر چند وقت یکبار فقط تعداد کمی از آن‌ها را از دست بدهید، اما اگر متوجه شوید که گروه بزرگی از فالوورها در حال ریزش هستند، ممکن است بخواهید که رویه خود را تغییر دهید.

اینستاگرام از موضوعات مختلف و متنوعی برخوردار است و بسیاری از افراد فقط دوست دارند افرادی که درباره موضوعات خاص پست می‌کنند را دنبال کنند. ممکن است دریابید که مردم بیش از آنچه در ابتدا تصور می‌کردید، به دیدن آنچه مورد علاقه‌شان است، متعهد هستند.

راه حل:

محتوای خود را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که به طور کامل خارج از موضوع خود پست نمی‌گذارید. ممکن است یک پست در اینجا خوب باشد، اما مطمئناً نمی‌خواهید که تأثیر قابل توجهی در تعداد فالوورهای شما داشته باشد.

اگر هنوز می‌خواهید محتوای جدید ایجاد کنید، بررسی کنید که آیا می‌خواهید موضوع‌ها را تغییر دهید یا خیر! یا اینکه برای محتوای جدیدی که می‌خواهید پست کنید باید پیج دیگری راه اندازی کنید.

شما از هشتگ‌های درستی استفاده نمی‌کنید

یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی که فالوورها می‌توانن در پیج شما را پیدا کند، هشتگ‌ها هستند. بخش عمده‌ای از فالوورهایی که در اینستاگرام به دست آورده‌اید، احتمالاً از طریق هشتگ اضافه شده‌اند.

اگر استفاده از هشتگ را به طور کامل متوقف کرده یا از آن به اشتباه در استراتژی خود استفاده کنید، ممکن است ریزش فالوئر و کاهش تعامل آن‌ها را به همراه داشته باشید. همچنین، لازم به یادآوری است که برخی از هشتگ‌ها ممنوع هستند، بنابراین حتی اگر آن‌ها را به پست خود استفاده کنید، دیده نخواهید شد!

راه حل:

باید هشتگ مربوط به کسب و کار خود را پیدا کنید. از هشتگ‌هایی که مربوط به محتوای شما نیستند، خودداری کنید. همچنین از هشتگ‌هایی که در پلتفرم اینستاگرام ممنوع هستند استفاده نکنید.

حذف شرط: دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرامحذف شرط: کم شدن فالوور در اینستاگرام کم شدن فالوور در اینستاگرام

شما فالوور خریداری کرده‌اید

خرید فالوور در اینستاگرام آن طور که تصور می‌کنید غیر معمول نیست! پروفایل‌های تجاری یا افراد مشهور این کار را انجام می‌دهند. با این حال، خرید فالوورهای جعلی به پیج شما کمکی نمی‌کنند.

داشتن مخاطب جعلی احتمالاً به اعتبار برند شما آسیب می‌رساند. علاوه بر این واقعیت، فالوورهای فیک هیچ تعامل، کلیک یا فروشی برای شما ایجاد نمی‌کنند. یک مسئله دیگری هم ایجاد خواهند کرد، اینکه دیر یا زود آن‌ها از بین خواهند رفت، چطور؟ الگوریتم اینستاگرام به سادگی متوجه می‌شود که چه اتفاقی افتاده است و از قبل شروع به حذف آن‌ها می‌کند.

لحظه‌ای که این اتفاق میفتد، پروفایل شما شروع به ریزش فالوورها می‌کند و این باعث می‌شود که شما رشد نکنید و تلاش‌های اضافی خود را برای رشد بی‌هدفی انجام دهید. شما دقیقاً نمی‌دانید که درصد زیادی از مخاطبان شما جعلی هستند و راهی ساده برای خلاص شدن از شر آن‌ها ندارید به جز اینکه صبر کنید تا الگوریتم اینستاگرام خودش کارش را شروع کند.

راه حل:

از این روش دور بمانید. خرید فالوور در اینستاگرام ممکن است راهی عالی برای تقویت اثبات اجتماعی شما در کوتاه مدت به نظر برسد اما برای کسی بسیار آسان است که بفهمد فالوورهای شما اصیل نیستند.

ریزش فالوورها فقط یک ایراد اینستاگرام است

ریزش فالوور اینستاگرام می‌تواند فقط یک ایراد باشد. اینستاگرام در گذشته هم چنین اشکالات مشابهی داشته است، در نتیجه فالوورهای اینستاگرام برای ساعت‌ها و گاهی اوقات برای کل روزها از حساب‌های کاربری ناپدید می‌شدند. وقتی این اتفاق میفتد، معمولاً اخباری در این مورد در رسانه های منتشر می‌شود.

راه حل:

فقط صبر کنید. هنگامی که تیم اینستاگرام این مسئله را برطرف کرد، باید ببینید که فالوورها به حالت عادی خود برمی‌گردند یا خیر. این مشکل ممکن است گاهی اوقات یک یا دو روز طول بکشد، بنابراین فقط صبور باشید و در نهایت، فالوورهای خود را مشاهده خواهید کرد.

علت ریزش فالوئر اینستاگرام

چگونه می‌توانیم ضرر ناشی از کاهش فالوور‌های خود را پیگیری کنیم؟

ساده ترین راه برای بررسی و پیگیری سود و ضرر فالوورهای خود، استفاده از یک ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام است. شما قادر به ردیابی هر روزه تعداد فالوورهایی که از دست می‌دهید و به دست می‌آورید، خواهید بود و این به شما کمک می‌کند تا بفهمید که ممکن است با یک ضرر طبیعی روبرو باشید یا مسئله‌ای جدی‌تر در میان است.

کلام آخر

اگر متوجه شدید که فالوورهای خود را در اینستاگرام از دست می‌دهید، می‌توانید زودتر از آن کاری انجام دهید. با از دست دادن فالوورهای اینستاگرامی که برای به دست آوردن آن‌ها سخت تلاش کرده‌اید، چیزی نیست که هر کسی بخواهد آن را تجربه کند. دلایل مختلفی برای ریزش فالوور اینستاگرام وجود دارد اما خبر خوب این است که تقریباً همیشه، شما می‌توانید آنچه که به از بین بردن فالوور می‌انجامد را شناسایی کرده و تغییرات لازم را برای جلوگیری از خروج مخاطبان انجام دهید.

منیع: سایت growfollowing.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا