اینستاگرامشبکه های اجتماعی

محدودیت های اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام؛ فالو، آنفالو و لایک

اگر قصد دارید اکانت اینستاگرام خود را ایمن نگه دارید، مراقب قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام باشید! به عنوان مثال، محدودیت‌های خاصی برای لایک‌ها، نظرات و منشن‌ ها در هر روز و هر ساعت وجود دارد. در این مقاله، ما در مورد محدودیت های اینستاگرام و راه‌های جلوگیری از آنها صحبت می‌کنیم.

چرا اینستاگرام محدودیت‌ها را اعمال می‌کند؟

این شبکه اجتماعی ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. هر روز، بسیاری از آنها عکس‌ها و فیلم‌های جدید را بارگزاری‌ می‌کنند. از نظر آماری، کاربران اینستاگرام روزانه بیش از 500 میلیون استوری را آپلود می‌کنند. اینستاگرام با داشتن چنین جامعه‌ بزرگی، برخی از محدودیت‌ها را برای فعالیت کاربرانش اعمال می‌کند. اگر اینگونه نباشد، مدیریت آن بسیار سخت خواهد بود.

در اینستاگرام مشاغل زیادی فعالیت می‌کنند. آنها تمام تلاش خود را برای تبلیغ کالاها و خدمات، جذب مخاطب و افزایش درآمد‌ می‌کنند. مانند هر بازار دیگری، اینستاگرام نیاز به محدودیت‌های خاصی دارد تا بتواند تبعیض و تقلب را به حداقل برساند. همۀ کاربران باید در محیطی برابر برای ارزش‌های واقعی تلاش کنند تا به موفقیت برسند. این همان چیزی که محدودیت های اینستاگرام بر آن پایه ریزی شده‌اند.

فاکتورهای حیاتی که محدودیت های اینستاگرام را تعیین می‌کنند

قوانین و الزامات اینستاگرام سال به سال تغییر می‌کنند. به عنوان مثال، در سال 2019 اینستاگرام سیستم پنهان کردن تعداد لایک پست‌ها را آزمایش کرد. با این وجود، الگوریتم‌های اصلی هنوز ثابت مانده‌اند. به هر روی، بریم ببینم فاکتورهای اصلی که محدودیت های اینستاگرام را مشخص می‌کنند کدام‌ها هستند:

میزان فعالیت صفحه

برای این پلتفرم داشتن کاربران قوی و مشتاق با محتوای با کیفیت بسیار مهم است. بنابراین، اگر روزانه چندین بار به اینستاگرام مراجعه کنید، با دوستان خود گپ بزنید، پست‌های جدید را به اشتراک بگذارید و در مورد استوری سایر کاربران نظر دهید، اینستاگرام مطمئناً شما را دوست خواهد داشت. البته به شرطی که این آزادی را زیر پا نگذارید!

میزان سن صفحه

مطابق با خط مشی ‌های این اپلیکیشن، هر صفحه ای که قدمتی  به اندازه بیش از سه ماه داشته باشد، قدیمی محسوب می‌شود. هرچه پیج قدیمی‌تر باشد، تعداد پست‌ها، فالوورها، نظرات و لایک ها بیشتر می‌شود که این مورد امری کاملاً منطقی است.

تعداد فالوورها

هر چه صفحه قدیمی‌تر بوده و همچنین بصورت مرتب بروزرسانی شود، تعداد دنبال کنندگان آن نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین، صفحه هایی که سال ها است فعالیت می‌کنند و تعداد فالوورها زیادی دارند، مجاز به انجام فعالیت‌های بیشتر در پیج خود هستند. 

میزان نرخ تعامل (Engagement Rate)

نرخ تعامل معیاری مهم است که نشان دهنده حجم فعالیت شما در یک دوره خاص است. نرخ تعامل اینستاگرام براساس چندین فاکتور محاسبه می‌شود اما مهمترین آنها لایک، نظر، اشتراک و ذخیره است. به عبارت دیگر، اگر از طریق اینستاگرام با افراد دیگر ارتباط فعال داشته باشید، نرخ تعامل شما زیاد خواهد بود. اما اگر بدون برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبان، استوری یا هر فعالیت دیگری را به اشتراک بگذارید، الگوریتم‌ها پیج شما را با نرخ تعامل پایین در نظر می‌گیرد که منجر به اعمال برخی محدودیت های اینستاگرام می‌شود.

قوانین و محدودیت های اینستاگرام چیستند؟

بیایید متداول‌ترین محدودیت های اینستاگرام را مرو کنیم. شایان ذکر است که هیچ گفتمان رسمی درباره این محدودیت‌ها وجود ندارد. اینستاگرام برای امنیت خود این داده‌ها را با کاربران به اشتراک نمی‌گذارد. به هر روی، محدودیت های اینستاگرام شامل موارد زیر هستند:

محدودیت لایک

کاربران مجاز هستند روزانه حداکثر 1000 عکس را لایک کنند. این مقدار متوسط ​​است. به هر حال، اگر صفحه اینستاگرام شما نسبتاً جدید است (تازه راه اندازی شده است) و تعداد کمی فالوور دارید، بهتر است خودتان را به 300 تا 500 لایک در روز محدود کنید و به تدریج این دامنه را افزایش دهید.

محدودیت کامت

تعداد کامنت ‌هایی که می‌توانید در طول یک روز بنویسید از 180 تا 200 عدد می باشد. هرچه قدمت پیج شما بالاتر باشد، آزادی بیشتری در این زمینه خواهید داشت. با وجود این، توصیه نمی‌شود که یک کامنت همیشگی را بارها و بارها ارسال کنید. اینستاگرام متن‌های تکراری را از یکدیگر متمایز کرده و سعی در حذف آنها دارد. علاوه بر این، کاربرانی را که چنین محتوایی را منتشر می‌کنند مجازات می‌کند. وقتی یک اموجی را بدون حتی دو جمله نوشتاری به عنوان کامنت قرار می‌دهید، به نظر می‌رسد اسپم است!

محدودیت فالو و آنفالو

محدودیت فالو و آنفالو اینستاگرام

به طور معمول، افراد مجاز به فالو و آنفالو کردن حداکثر 200 کاربر در روز هستند. اگر صفحه شما نسبتاً جدید است، ممکن است این رقم به 150 محدود شود. علاوه بر این، فالو و آنفالو باید طبیعی به نظر برسد. اگر پا را فراتر بگذارید، اینستاگرام می‌تواند حساب شما را مسدود کند.

تعداد کاربرانی که شما را دنبال می‌کنند نامحدود هستند! به همین دلیل صفحه هایی پر بازدید در مدت کوتاهی تعداد قابل توجهی از فالوورها را به دست می‌آورند. بنابراین، پیج آنها هرگز برای فالو و آنفالو مسدود نمی‌شود.

برای محافظت از پیج اینستاگرام خود در برابر خطرات، سعی کنید از ارسال اسپم خودداری کنید. این بدان معناست که فعالیت فالو و آنفالو شما نباید خیلی زیادی باشد. سعی کنید این کار را به تدریج، هفته به هفته افزایش دهید. برای شروع روزی 50 فالو کفایت می‌کند. علاوه بر این، توصیه می‌شود در هر ساعت از روز حداکثر 10 پیج را فالو کنید و نه بیشتر!

محدودیت استوری

محدودیت استوری اینستاگرام

جالب است بدانید که این پلتفرم کاربران خود را از نظر استورهای جدید محدود نمی‌کند. برعکس، آنها را تشویق می‌کند که محتوا با کیفیت بالا را هرچه بیشتر و مرتباً به اشتراک بگذارند. بنابراین، خوب است که عضوی فعال در این شبکه باشید، البته به شرطی که دیدن استوری‌های شما ارزش بالایی داشته باشد.

محدودیت دایرکت

محدودیت دایرکت اینستاگرام

منطقه امن شامل 50 تا 80 دایرکت جدید در روز است. برای حساب‌های جدید، این قانون می‌تواند به تعداد کمتر محدود شود، بنابراین عجله نکنید که برای همه مخاطبین خود پیام بنویسید.

محدودیت هشتگ

هشتگ‌ها به کاربران اینستاگرام کمک می‌کنند تا علاقه مردم را برانگیخته و لایک‌های بیشتری به دست آورند. اما افزودن صدها مورد به هر یک از پست‌ها ایده بدی است. به طور کلی به افراد توصیه می‌شود حداکثر از 30 هشتگ برای یک پست استفاده کنند. اگر بیشتر استفاده می‌کنید، برخی از آنها را حذف کنید.

محدودیت تگ و منشن

اگر دوست دارید در پست‌های خود افراد را تگ یا منشن کنید، باید به یاد داشته باشید که حجم تگ‌ها به 20 عدد در هر پست محدود می‌شود. در این مورد، تعداد تگ ‌ها و منشن‌ها نباید بیش از 10 کاربر را شامل شود.

محدودیت های اینستاگرام چه مدت طول می‌کشند؟

محدودیت های اینستاگزام

در کنار محدودیت‌هایی که در بالا شرح داده شد، محدودیت‌های خاص دیگری نیز در این برنامه وجود دارند که به موارد زیر مربوط می‌شوند:

  • تبلیغات اسلحه گرم، الکل و دخانیات
  • تبلیغ داروهای غیرقانونی RX
  • فروش یا خرید حیوانات زنده
  • انواع محتوای جنسی
  • تبلیغات قمار آنلاین
  • محتوا یا برانگیختن نفرت ملی
  • سیاه نمایی یا آزار و اذیت مردم
  • خواستار اقدامات افراطی و تروریستی
  • خواستار خودزنی و خودکشی و غیره

هیچکس مجاز به استفاده از محتوای ممنوع اینستاگرام نیست! اگر اینستاگرام چنین مواردی را تشخیص دهد، آنها را حذف کرده و پیج مربوطه را مسدود می‌کند.

خبر خوب این است که اکثر محدودیت ها موقتی هستند. این پلتفرم کاربران را یک بار برای همیشه در موارد بسیار نادر تحریم می‌کند. دلیل اجتناب ناپذیر چنین مجازاتی فروش مواد مخدر یا درخواست جنسی است. بیشتر اوقات، حساب ‌ها به مدت 24 ساعت بلاک می‌شوند.

درباره محتوایی که به اشتراک می‌گذارید فکر کنید، کامنت‌های خود را بررسی کنید و طبیعتاً از لایک و تگ به تعداد زیاد استفاده نکنید. سعی کنید به اینستاگرام نشان دهید که شما کاربری قانون مدار هستید.

رفع محدودیت های اینستاگرام چگونه است؟

اگر می‌خواهید از محدودیت‌های اینستاگرام فرار کنید، از نکات زیر استفاده کنید:

هدفمند باشید

مخاطبان هدف خود را مشخص کرده و بر آنها تمرکز کنید و از هرگونه ارتباط و تعامل غیرضروری جلوگیری کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک پیج مربوط به غذاهای سالم را راه اندازی کرده‌اید، سعی کنید با افرادی که به رژیم غذایی علاقه مند هستند تعامل داشته باشید. این کاربران پست‌های و استورهای مربوط به غذا و ایده‌های کاهش وزن و موارد دیگر را دوست دارند و به اشتراک‌ می‌گذارند. سعی کنید محدودیت های اینستاگرام را برای افرادی که ترجیحات و اهداف دیگر دارند دور نزنید، زیرا این کار خطرناک و بی‌دلیل است.

ارگانیک باشید

به قوانین اینستاگرام احترام بگذارید

تمام تلاش خود را بکنید تا فعالیت‌های بازاریابی خود را تا حد ممکن طبیعی جلوه دهید. در صورت لزوم، گام به گام تعداد پیام‌ها و کامنت‌های روزانه خود را به تدریج افزایش دهید. علاوه بر این، شما باید مانند یک «کاربر عادی» رفتار کنید، استورهای جدید را به اشتراک بگذارید و پست‌ها و ویدیوهای پیج ‌های دیگر را مشاهده کنید.

کلام آخر

محدودیت های اینستاگرام مشکل اساسی نیستند، به شرطی که از این پلتفرم سو استفاده نکنید! در مورد ارسال صدها پیام دوستی (به صورت دایرکت)، لایک کردن پست‌ها، نظر دادن و کارهای دیگر عجله نکنید. اگر‌ می‌خواهید بازده بیشتری کسب کنید و فروش خود را افزایش دهید، سعی کنید پیج خود را به روشی منطقی و مطابق با قوانین اینستاگرام تبلیغ کنید. این مهم بهترین راه برای دستیابی به اهداف است بدون این که خطر بلاک شدن و ممنوعیت وجود داشته باشید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا