اینستاگرامشبکه های اجتماعی

سایز و اندازه تصویر اینستاگرام (پست، استوری، IGTV و ریلز)

با انتخاب بهترین اندازه تصویر اینستاگرام برای انواع پست (عکس و ویدئو)، استوری، IGTV و غیره می‌توانید مطمئن شوید که محتوای شما با وضوح بالا و ابعاد کامل به نمایش در می‌آید. از آنجا که اینستاگرام یک پلتفرم تصویر محور است که بر محتوای بصری جذاب تمرکز دارد، دانستن سایز و اندازه تصاویر می‌تواند به شما در ارائه بهترین محتوا و جلب نظر مخاطبان کمک زیادی کند. به همین دلیل، ما در مقاله دیگری از وبلاگ نیلونکس در مورد سایز و ابعاد درست تصاویر در اینستاگرام صبحت می‌کنیم.

اهمیت توجه به ابعاد و اندازه تصویر اینستاگرام

وقتی بهترین اندازه تصویر را برای اینستاگرام جستجو می‌کنید، می‌توانید بهترین کیفیت و ابعاد کامل عکس را ارائه دهید. نسبت ابعاد به نسبت عرض به ارتفاع اشاره دارد. به عنوان مثال، یک تصویر مربعی دارای نسبت تصویر 1:1 است زیرا عرض و ارتفاع آن یکسان می‌باشد. از طرف دیگر، نسبت ابعاد توصیه شده اینستاگرام برای پست 16:9 است.

اندازه تصویر اینستاگرام به وضوح (رزولوشن) اشاره دارد که به معنای تعداد پیکسل (px) در ارتفاع و عرض عکس است. به عنوان مثال، ابعاد پست مربع اینستاگرام 1080 ×1080 پیکسل است که همچنین نسبت تصویر 1:1 می‌باشد.

درحقیقت، نسبت تصویر اینستاگرام به شکل پست (مربع، مستطیل عمودی یا مستطیل افقی) اشاره می‌کند، در حالی که اندازه تصویر به وضوح و کیفیت فایل تصویری آپلود شده اشاره دارد. از آنجا که اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد از انواع پست‌های مختلف استفاده کنید اما بهترین اندازه تصویر برای اینستاگرام وجود ندارد و شما باید ببینید نسبت به محتوایی که تولید می‌کنید، چه سایز تصویری مناسب است.

ابعاد پست اینستاگرام

اینستاگرام از سه نوع پست از جمله مربع، افقی و عمودی پشتیبانی می‌کند. موارد زیر اندازه و نسبت ابعاد تصویر را نشان می‌دهند:

  • مربع: 1080 × 1080 پیکسل (نسبت 1:1)
  • لندسکیپ (افقی): 1080 × 566 پیکسل (نسبت 16:9)
  • پرتره (عمودی): 1080 × 1350 پیکسل (نسبت 4:5)

پست‌های مربعی برای تصاویر متقارن عالی هستند اما بسیاری از عکس‌ها از جهت افقی یا عمودی بهتر عمل می‌کنند. به عکس زیر نگاه کنید. توجه کنید که چه مقدار از ساختار در پست مربع بریده شده است. جهت پرتره همانطور که از نامش پیدا است، برای عکس‌هایی که ارتفاع را نشان می‌دهند، مناسب است.

صرف نظر از نوع ابعادی که انتخاب می‌کنید، صفحه اصلی پیج شما عکس‌های مربعی را نشان می‌دهد. پست‌های چند اسلایدی می‌توانند از هر یک از این اندازه تصاویر استفاده کنند اما همه تصاویر و ویدئوهای داخل اسلایدها، با ابعاد عکس اول تطابق دارند. بنابراین، اگر اولین عکس شما مربعی 1080 × 1080 پیکسل است، همه عکس‌ها و ویدئوهای اسلایدی شما نیز در این ابعاد خواهند بود.

ابعاد پست اینستاگرام

اندازه ویدئوی اینستاگرام

ویدئوها اینستاگرام می‌توانند به صورت افقی، عمودی یا مربعی باشند. درست مانند پست‌ها، اگر یک ویدیو را در یک پست چند اسلایدی قرار دهید، ویدئو برش داده می‌شود تا با ابعاد تصویر اول مطابقت داشته باشد. موارد زیر اندازه و نسبت ابعاد ویدئوها را نشان می‌دهند:

  • مربع: 1080 × 1080 پیکسل (نسبت 1:1)
  • لندسکیپ (افقی): 1080 × 566 پیکسل (نسبت 16:9)
  • پرتره (عمودی): 1080 × 1920 پیکسل (نسبت 9:16)

در تصویر زیر سه پیج مربوط به فروش کتاب معرفی شده‌اند. در حالی که ویدئوی مربعی پیج Schuler Books تمرکز بصری را روی کیف و کتاب‌هایی که در اطراف آن چیده شده‌اند قرار می‌دهد، پیج Lulu Moon Owl Books با استفاده از جهت عمودی، روی ساختمان بلند و باران متمرکز شده است. ویدئوی پیج Oh More دارای حس گشت و گذار در کتابفروشی است زیرا از لندسکیپ استفاده می‌کند. به خاطر داشته باشید که ویدیوهای در اینستاگرام می‌توانند بین 3 تا 60 ثانیه باشند. پس از عبور از مرز 60 ثانیه، باید از IGTV استفاده کنید.

اندازه ویدئوی اینستاگرام

سایز IGTV اینستاگرام

در حالی که اینستاگرام فرم لندسکیپ را به IGTV لحاظ کرده است اما برنامه جهت گیری عمودی را توصیه می‌کند. صرف نظر از جهت گیری که استفاده می‌کنید، همه پیش نمایش‌ها در صفحه اصل پیج، برش مرکزی به نسبت 4:5 را نشان می‌دهند. موارد زیر اندازه و نسبت ابعاد IGTV را نشان می‌دهند:

  • پرتره (عمودی): 1080 × 1920 پیکسل (9:16)
  • لندسکیپ (افقی): 1080 × 566 پیکسل (نسبت 16:9)

با پست‌های IGTV این شانس را دارید که محتوای پیش نمایش را ویرایش کنید. به طور معمول، اینستاگرام 15 ثانیه اول فیلم شما را به صورت پیش نمایش نشان می‌دهد اما اگر از جهت عمودی استفاده می‌کنید، می‌توانید از ویرایش پیش نمایش برای انتخاب تصویر ثابت (شاخص) و کلیپ 15 ثانیه‌ای برای پیش نمایش خود استفاده کنید. این گزینه‌ها برای IGTV‌ افقی در دسترس نیستند، بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد جهت، محدودیت‌ها را نیز در نظر بگیرید.

سایز IGTV اینستاگرام

بنابراین، بهترین اندازه تصویر اینستاگرام برای IGTV کدام است؟ این بستگی به برخی چیزها دارد. بیایید نمونه‌های مختلف را بررسی کنیم.

هنگام تماشای IGTV، این بخش از اینستاگرام گل صفحه کل تلفن شما را اشغال کرده است. این ویژگی مهم‌ترین مزیت IGTV‌ است؛ اما مواقعی وجود دارند که لندسکیپ نیز می‌تواند به نفع شما عمل کند. در حالی که کاربران اینستاگرام می‌توانند IGTV لندسکیپ را در حالت تمام صفحه مشاهده کنند، برای انجام این کار باید موبایل خود بچرخانند. در غیر این صورت، کاربران نسخه بسیار کوچک‌تری از ویدئو را مشاهده خواهند کرد.

حتما بخوانید: آموزش کامل آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت (Insights)‌

ابعاد استوری اینستاگرام

برای استوری‌های اینستاگرام، تصاویر پرتره یا لندسکیپ بسیار توصیه می‌شوند. اگر از جهت گیری لندسکیپ استفاده می‌کنید، فضای مرده زیادی در اطراف آنها ظاهر می‌شوند. موارد زیر اندازه و نسبت ابعاد استوری را نشان می‌دهند:

  • پرتره (عمودی): 1080 × 1920 پیکسل (9:16)

استفاده از پرتره برای ویدئو‌ها و تصاویر به شما این امکان را می‌دهد تا از کل صفحه استفاده کنید. اگر ویدئو یا تصویر فوق العاده‌ای از یک چشم انداز بکر دارید، به جای استوری، آن را به عنوان پست اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

ابعاد استوری اینستاگرام

اندازه Reels اینستاگرام

ریلز (Reels)‌ اینستاگرام باید به صورت عمودی گرفته شوند. برخلاف IGTV‌ هیچ گزینه‌ای برای باز کردن ریلز اینستاگرام در حالت تمام صفحه وجود ندارد. موارد زیر اندازه و نسبت ابعاد ریلز را نشان می‌دهند:

  • پرتره (عمودی): 1080 × 1920 پیکسل (9:16)

در صفحه اصلی ریلز، کلیه ویدئوها به طور خودکار به اندازه مربع بریده می‌شود اما مخاطبان می‌توانند ویدیوی کامل عمودی را مشاهده کنند.

اندازه Reels اینستاگرام

کلام آخر

الگوریتم اینستاگرام به سایز و ابعاد تصاویری که بیشتر دیده می‌شود، توجه دارد. اینستاگرام از این داده‌ها برای تعیین بهترین اندازه تصاویر استفاده می‌کند. انتخاب سایز مناسب تصویر به نوع محتوا و سبک طراحی شما بستگی دارد؛ اما اگر به الزامات اندازه تصویر اینستاگرام برای هر نوع پستی توجه نکنید، در نهایت با عکس‌های بریده شده، تصاویر پیکسلی و عدم نمایش کامل تصویر مواجه می‌شوید. همه می‌دانیم که در اینستاگرام زیبایی شناسی حرف اول را می‌زند.

منبع: buffer.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا