اینستاگرامشبکه های اجتماعی

چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

برای همۀ پیج‌های بیزینسی مهم است که در صفحه اکسپلور اینستاگرام (Instagram Explore) دیده شوند. در اکسپلور اینستاگرام مخاطبان تعامل بسیار زیادی با پیج‌هایی دارند که در این صفحه دیده می‌شوند. وقتی قدرت کامل صفحه اکسپلور اینستاگرام را درک کنید، می‌بینید که رسیدن به صفحه چقدر می‌تواند کسب و کار شما را متحول کند.

ممکن است فکر کنید که صفحه اکسپلور اینستاگرام مختص برند‌های بزرگ، بلاگرها و اینفلوئنسرها است؛ اما این استدلال درست نیست! بیایید نحوۀ عملکرد اکسپلور اینستاگرام را بررسی کنیم و ببینیم چه راه‌هایی برای دیده شدن در این صفحه وجود دارد. با مقاله دیگری از وبلاگ نیلونکس همراه باشید.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

در گذشته، از صفحه اکسپلور اینستاگرام به عنوان پاپیولار پیج (Popular Page) یاد می‌شد. این صفحه مجموعه‌ای از بهترین محتواها بود که براساس مشارکت عمومی کاربران و الگوریتم‌های اینستاگرام قضاوت می‌شد. امروزه، صفحه اکسپلور اینستاگرام توسط خودِ شما تنظیم می‌شود.

این صفحه مجموعه‌ای از عکس‌ها و ویدئوهایی است که براساس علاقه مندی شما تنظیم شده است. اگر همین الان به صفحه اکسپلور خود بروید، احتمالاً محتوای ترجیحی اینستاگرام در موضوعات مختلف منعکس می‌شود؛ اما اگر شما شروع به فعالیت کنید و برخی از پیج‌ها با موضوعات خاص را فالو کرده و آنها را در نوار جستجو پیدا کنید و پست‌هایشان را ببیند، محتوا این پیج‌ها به سرعت وارد صفحه اکسپلور شما می‌شوند.

شما ممکن است پیج‎هایی با موضوعات تناسب اندام، غذا و حیوانات را فالو کرده باشید و چندین ساعت در روز را به دیدن پیج‌ها با این موضوعات بگذرانید. وقتی هر بار به صفحه اکسپلور خود وارد می‌شوید، چه نوع محتوایی را می‌بینید؟ بله، موضوعات مربوط به تناسب اندام، غذا، حیوانات! این صفحه براساس علاقه مندی‌های شما تنظیم می‌شود.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

اینستاگرام صفحه اکسپلور خود را با انتخاب سفارشی و زمان واقعی براساس فعالیت و ترجیحات شما طراحی کرده است. به همین دلیل، صفحه اکسپلور اینستاگرام به عنوان واقعی‌ترین مکان در وب شناخته می‌شود؛ اما اینستاگرام چطور این کار را انجام می‌دهد؟

به عبارت دیگر، مطالبی که در صفحه اکسپلور شما ظاهر می‌شوند، محتواهایی هستند که شما آنها را دنبال می‌کنید. اینستاگرام نشان می‌دهد که اگر برای دنبال کردن و تعامل با محتوای خاصی وقت بگذارید، به احتمال زیاد به آنچه آن‌ها دنبال می‌کنند و درگیر آن هستند، علاقه مند خواهید شد. این فرآیند یک شبکه‌ای از علاقه مندی‌ها ایجاد می‌کند که قدرت و دسترسی صفحه اکسپلور را افزایش می‌دهد و اینستاگرام این موضوع را به خوبی می‌داند. واضح است که اینستاگرام کاربران خود را در اولویت قرار می‌دهد و از آنها می‌خواهد تا از صفحه اکسپلور برای کشف محتوای جدید استفاده کنند.

حتمآ بخوانید: اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اهمیت دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

ما قبلاً ثابت کرده‌ایم که صفحه اکسپلور اینستاگرام مکانی منحصر به فرد است تا کاربران بتوانند مطالب جدید و مرتبط را برای فالو کردن و تعامل با آنها کشف کنند؛ اما چرا باید در این صفحه دیده شویم؟ اول اینکه برند شما در معرض دید قرار می‌گیرد و با بقیه پیج‌ها وارد رغبت می‌شوید. دو اینکه، محتوای اکسپلور اینستاگرام براساس فعالیت مخاطبان شما انتخاب می‌شود. هنگامی که آنها با پست شما تعامل پیدا می‌کنند، اینستاگرام آن پست را در مقابل دوستان و فالوورهای آنها نیز قرار می‌دهد.

نکته اصلی این است که شما نمی‌توانید چنین نوع هدف گیری را دوباره ایجاد کنید. اگر محتوای شما از طریق صفحه اکسپلور به کاربری نشان داده شود، به این معناست که فعالیت‌های او به اینستاگرام نشان داده است که احتمالاً به محتوای علاقه مند است. صفحه اکسپلور اینستاگرام می‌تواند به شما در افزایش تبدیل و فروش کمک کند.

صفحه اکسپلور اینستاگرام یک ویژگی ارزشمند و رایگان برای برنامه بازاریابی شماست. محتوای صفحه اکسپلور به معنای ابزارهای جدید آگاهی و آشکارسازی برند است. در حالت ایده آل، کاربران برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر روی پست شما کلیک می‌کنند، حساب شما را برای محتواهای جدیدتر دنبال می‌کنند و در نهایت، در صورت ارسال محتوای مناسب، از فالوورهای عادی به مشتریان وفادار تبدیل می‌شوند.

نحوه ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام چگونه است؟

نمایش محتوای شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام دشوار است. مثل این است که قله کوهی را از راه دور ببینید اما هنوز هم بدانید که صعود طولانی در پیش است. چیزهای زیادی برای الگوریتم اینستاگرام وجود دارند که بسیاری از آنها را نمی‌شناسیم.

متأسفانه، هیچ راهی برای هک کردن آن وجود ندارد؛ اما این مهم باید یک چیز خوبی تلقی شود زیرا به لطف الگوریتم اینستاگرام، فقط محتوای واقعاً با کیفیت خوب هست که نظر مخاطبان را جلب می‌کند. هر بار که چیزی در اینستاگرام ارسال می‌کنید، هدف شما باید ایجاد ارزش، تشویق به مشارکت و ارتباط با مخاطبان باشد.

نحوه ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام چگونه است؟

استراتژی‌های زیر به شما در رسیدن به صفحه اکسپلور کمک می‌کند:

1- محتوای عالی توید کنید که مخاطبان شما آن را دوست داشته باشند

شما باید مطالبی که مخاطبان دوست دارند و به آنها پاسخ می‌دهند را پست کنید. این مهم نه تنها عامل اصلی موفقیت در اینستاگرام است بلکه تعامل بیشتری را نیز نتیج می‌دهد. لطفی کنید و به صفحه اکسپلور اینستاگرام بازگردید. روی یک پست کلیک کنید و ببینید تعداد لایک و نظرات آن چقدر است. احتمالاً صدها یا هزاران نفر، درست است؟

حالا توجه داشته باشید که فقط محتوای واقعاً جذاب، ارزشمند و جالب وارد صفحه  اکسپلور می‌شود. اینستاگرام اینگونه طراحی شده است. تعامل بالای فالوورها، پست شما را در اکسپلور نمایش می‌دهد. این همان هدف هدف اصلی این صفحه است!

بنابراین، قبل از نگرانی در مورد زمان ارسال پست‌ها، کپشن‌ها و هشتگ‌ها، نوع محتوایی که ارسال می‌کنید و اینکه آیا برای مخاطبان شما مناسب و جالب است یا خیر را در نظر بگیرید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، ارزش دارد که فراتر از تصاویر ساده فکر کنید و راه‌هایی را بررسی کنید که می‌توانید از جلوه‌های مختلف برای جذابیت بیشتر عکس‌های خود استفاده کنید. سپس قدرت دیده شدن محتوای پویا مانند ویدئوها را نظر بگیرید.

چطور بفهمیم مخاطبان ما از چه نوع محتواهایی خوششان می‌آید؟ بدون شک محتوای حاوی سرگرمی بازخورد زیادی دارد. سعی کنید شوخی، سرگرمی و جالب بودن را به محتوای خود وارد کنید. به این نکته نیز توجه کنید که صفحه اکسپلور اینستاگرام می‌تواند خیلی شلوغ باشد. بین عکس‌ها و ویدئو‌ها چیزهای زیادی در دیده می‌شوند. تولید محتوای باکیفیت و زیبا توجه افرادی که در صفحات اکسپلور خود حرکت می‌کنند را جلب می‌کند.

حتماً بخوانید: گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام چگونه است؟

2- ارسال  پست در زمان‌های مطلوب مهم است

حالا، بیایید زمان بندی را مورد بحث قرار دهیم. شما محتوای خوبی ایجاد کرده‌اید اما چه زمانی آن را پست می‌کنید؟ بهترین زمان برای ارسال وقتی است که مخاطبان مورد نظر شما بیشترین فعالیت در اینستاگرام دارند. این امر باعث می‌شود پست شما بلافاصله دیده شود. برای کمک به تعیین زمان بندی، به صفحه آنالیز اینستاگرام (insight) خود نگاهی بیندازید.

این صفحه باید به شما نشان دهد که مخاطبانتان چه زمان و چند بار فعال هستند. تصاویر خود را زمان فعالیت فالوورهایتان ارسال کنید تا ببینید واکنش مخاطبان شما چگونه است. زمان بندی نیز برای اکسپلور اینستاگرام بسیار مهم است زیرا تعامل اولیه بالا در یک پست به اینستاگرام نشان می‌دهد که آن پست برای مخاطبان ارزشمند است.

ارسال در زمان مناسب، ویدئو یا تصویر شما را در برابر بیشترین مخاطبان ممکن قرار می‌دهد، بنابراین مطمئن شود که زمان‌های مناسبی را برای این مهم انتخاب کرده‌اید. در بیشتر موارد، ساعات انتهایی شب بهترین زمان‌ها برای پست گذاشتن است.

اهمیت دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

3- تگ و هشتگ را فراموش نکنید

تگ کردن در اینستاگرام، یکی از راه‌های مطمئن برای انتشار پست است. برای هر تصویر یا ویدئویی که ارسال می‌کنید، مطمئن شوید که فالوورها، برند‌ها، مشاغل و لوکیشن‌هایی که بخشی از آن پست هستند را تگ می‌کنید. این کار هم برای فالوورها و هم دیده شدن در صفحه اکسپلور مفید است.

هنگام ایجاد یک پست، می‌توانید کاربران، مکان‌ها و لوکیشن‌هایی را  تگ کنید. به سادگی عکس خود را بارگذاری و ویرایش کرده و سپس روی نمادهای Tag people، Tag products و کادر Location کلیک کنید تا تگ‌های خود را تنظیم کنید (تصویر زیر را ببینید).

اما، به تگ کردن بسنده نکنید. ارسال هشتگ‌های مربوطه نیز مهم هستند. مطالعات نشان داده‌اند که پست‌هایی که حداقل دارای یک هشتگ هستند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. هشتگ‌های اینستاگرام، برند شما را برای کاربران قابل کشف می‌کنند. پست‌هایی که دارای تگ هشتگ هستند، اغلب مشارکت بیشتری را نیز تشویق می‌کنند.

افزودن هشتگ‌های خاص و محبوب صنعت شما، می‌تواند به پست‌ها در صفحات اکسپلور اینستاگرام کمک کند. تنها نکته منفی هشتگ‌ها این است که نمی‌توان آنها را ردیابی کرد و افزودن دستیشان در هر زمانی که پستی را ارسال می‌کنید، زمان‌بر است. به طور کلی، برچسب‌ها و هشتگ‌ها باعث تعامل بیشتر کاربران می‌شوند.

4- تعامل داشته باشید و تقاضای تعامل کنید

اکنون که تقریباً یادگیری نحوه ورود به صفحه  اکسپلور اینستاگرام را به یاد گرفته‌اید، فقط یک چیز دیگری وجود دارد. بدون شک شما ضرب المثل «هر چقدر پول بدی همون قدر آش می‌خوری» را شنیده‌اید. در مورد تعامل اینستاگرام نیز همین امر صادق است. اگر به طور واقعی با فالوورها و مخاطبان خود در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که آنها نیز با شما ارتباط برقرار کنند.

تعامل کلید ورود محتوا در صفحه  اکسپلور است! این تعامل یک شبه اتفاق نمیفتد و باید صبور باشید. هر روز وارد اینستاگرام شوید و مخاطبان خود را لایک کنید، کامنت دهید و با آنها تعامل برقرار کنید. یکی دیگر از راه‌های تشویق تعامل در پست‌های خود، درخواست مستقیم است.

هنگام نوشتن کپشن برای هر پست، تشویق برخی مشارکت‌ها را فراموش نکنید. این می‌تواند از مخاطبان شما بخواهد که لایک کنند و کامنت بدهند، یکی از دوستان خود را تگ کنند، پست شما را مستقیماً برای کسی ارسال کرده یا حتی آن را برای بعدها ذخیره کنند. همۀ این موارد به اینستاگرام نشان می‌دهد که پست شما برای مخاطبانتان ارزشمند و جالب است و شانس شما را برای حضور در صفحه اکسپلور اینستاگرام افزایش می‌دهد.

کلام آخر

حال به شما تبریک می‌گوییم، شما رسما نحوه ورود به صفحه  اکسپلور اینستاگرام را کشف کرده‌اید. هدف اصلی شما ایجاد و پرورش محتوایی است که در اکسپلور اینستاگرام نمایش داده می‌شود. اگر از طریق پست‌های خود به طور مداوم ارزشی را تولید کنید، مشارکت را تشویق کرده و با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کنید. از این طریق، با مخاطبان خود ارتباط واقعی خواهید داشت و در صفحه اکسپلور اینستاگرام قرار خواهید گرفت.

منبع: skedsocial.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا