اینستاگرامشبکه های اجتماعی

روش های سریع برای افزایش نرخ تعامل (Engagement) اینستاگرام

همه کسب و کارهای امروزی می‌دانند که باید در اینستاگرام باشند اما بهترین روش‌ها برای افزایش نرخ تعامل یا اینگیجمنت ریت (Instagram Engagement Rate) برای بسیار از کاربران می‌تواند هنوز یک راز باشد! زیرا الگوریتم‌های اینستاگرام به طور مداوم تغییر می‌کنند. بنابراین امروز ما می‌خواهیم 7 تا از بهترین روش های بهبود نرخ تعامل را به شما توضیح دهیم.

راه های سریع برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

هر یک از روش های زیر را برای افزایش اینگیجمنت ریت ایسنتاگرام خود انجام دهید:

افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید :

این حقیقتی واضح است که اینستاگرام یک موتور جستجو است. مشتریان شما با کلمات کلیدی مرتبط با برندشان در اینستاگرام جستجو می‌کنند. اگر حضور قوی نداشته باشید، رقبا جای شما را می‌گیرند. اما ما نمی‌خواهیم چنین اتفاقی برای شما بیفتد، بنابراین در اینجا ما نحوه استفاده از قابلیت جستجو در اینستاگرام را نشان شما می‌دهیم.

دو قسمت از پروفایل اینستاگرام در جستجو نشان داده می‌شوند:

 • اولین فیلدی که می‌تواند در جستجوی اینستاگرام نمایش داده شود، نام کاربری شماست.
 • دومین فیلدی که می‌تواند در جستجوی اینستاگرام نمایش داده شود، نام قسمت بیو (Bio) شماست.

راه های سریع برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

بنابراین 1 تا 2 کلمه کلیدی مرتبط را در نام کاربری و نام قسمت بیو خود اضافه کنید تا شانس خود را برای حضور در نتایج جستجوی اینستاگرام افزایش دهید.

یک مثال:

«عینک آفتابی اوریگی از این استراتژی بازاریابی اینستاگرام به طور فوق العاده‌ای کرده است. توجه کنید که آنها چگونه از کلمه عینک آفتابی در نام کاربری و نام قسمت بیو خود استفاده می‌کنند. اگر کسی به دنبال عینک آفتابی باشد، این پیج در نتایج جستجو دیده می‌شود.»

افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

مخاطبان را درگیر کامنت‌ها کنید :

الگوریتم اینستاگرام اولویت را در نرخ تعامل قرار می‌دهد، خصوصاً در اولین ساعت ارسال پست! در واقع کامنت دادن یکی از معیارهای اصلی اینستاگرام است که اغلب نادیده گرفته می‌شود اگر چه آن ساده‌ ترین شیوه برای تأثیرگذاری بر فالوورهای هدف است. کامنت‌ها به همان اندازه لایک کردن، اشتراک گذاشتن و ذخیره کردن مهم هستند.

هرچه سریعتر بتوانید کامنت بگیرید، عملکرد پست شما بهتر خواهد بود. بنابراین چگونه می‌توان به سرعت حجم زیادی کامنت دریافت کرد؟ اولین کار این است که به هر کسی که به شما کامنت می‌دهد، پاسخ دهید. این موضوع فوراً تعامل شما را دو چندان می‌کند.

اما، به جای پاسخ عمومی مانند «متشکرم» بیایید سؤالی مهم طرح کنید که فالوورها را وادار به پاسخ دادن دوباره کند. با این کار سریعاً میزان نرخ تعامل خود را در پست مورد نظر افزایش می‌دهید. این موضوع را الگوریتم اینستاگرام به خوبی درک می‌کند و احتمالاً پست شما را در قسمت اکسپلورر به فالوورها نشان می‌دهد.

یک نکته مهم برای افزایش احتمالی دریافت کامنت‌ها وجود دارد: «در قسمت کامنت‌ها از مخاطبان خود سؤالی بپرسید و آن را به عنوان اولین کامنت سنجاق (کامنت) کنید.»

افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

پست‌ها را در زمان مناسب ارسال کنید

روزانه بیش از 500 میلیون نفر از اینستاگرام استفاده می‌کنند. اما مهمترین نکته این است که مخاطبان شما چه زمانی از اینستاگرام استفاده می‌کنند؟ دانستن این موضوع بهترین زمان ارسال پست را برای داشتن حداکثر نرخ تعامل نشان می‌دهد.

در زیر یک روش نسبتاً ناشناخته وجود دارد که شما می‌توانید آمار خود را بررسی کنید تا ببینید چه زمانی بیشتر فالوورهای خود را در اینستاگرام مشاهده می‌کنید:

 1. به قسمت Insights ایسنتاگرام خود بروید.
 2. سپس روی Audience کلیک کنید.
 3. سپس به پایین اسکرول کنید تا Most Active Times را ببینید. با این کار می‌توانید روز و ساعت را مشاهده کنید.

اکنون شما بهترین زمان‎های ارسال پست را می‌توانید ببینید زیرا دقیقاً می‌دانید مخاطبان شما در چه زمان‌هایی در اینستاگرام فعال هستند.

بالا بردن نرخ تعامل اینستاگرام

از هشتگ‌ها در هر پست استفاده کنید

وقتی از هشتگ‎ها به درستی استفاده می‌کنید، پتانسیل دسترسی گسترده برای پست‌های خود را باز می‌کنید، بدون هیچ هزینه‌ای! بدین دلیل که پست‌ های اینستاگرام که از هشتگ استفاده می‌کنند در مقایسه با پست‌های بدون هشتگ میزان تعامل را 12.6 درصد افزایش می‌دهد. پست‌ هایی که از حداقل 9 هشتگ در هر پست استفاده می‌کنند، 2.5 برابر بیشتر از پست‌هایی که فقط یک هشتگ دارند دیده می‌شوند.

بنابراین، شما باید از هشتگ‌های بیشتری استفاده کنید. اما مهم است هشتگ‌های مناسب را انتخاب کنید. برخی از هشتگ‌ها برای پست‌های شما بسیار رقابتی هستند و ممکن است خیلی به تعامل بالا منجر نشوند. داشتن ترکیب مناسبی از هشتگ‌های اینستاگرام از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. در زیر 2 نکته برای کمک به شما در به حداکثر رساندن تعامل در استفاده از هشتگ وجود دارند:

1- مطمئن شوید که هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید مربوط به کسب و کار شما هستند. تحقیق خود را در مورد هشتگ انجام دهید.

2- در هر پست حداقل از 9 هشتگ استفاده کنید. هشتگ‌ها بهتر شامل موارد زیر باشند:

 • هشتگ با بیش از 200 هزار پست
 • هشتگ با 80 تا 200 هزار پست
 • هشتگ خاص برای صنعت یا موقعیت مکانی
 • هشتگ برند

توجه داشته باشید که هنگام استفاده از هشتگ‌ها، در صورت تمایل آنها زیر کپشن قرار دهید. همچنین می‌توانید از هشتگ‌ها در استوری‌های خود استفاده کنید.

بالا بردن نرخ تعامل اینستاگرام

برای روی تعداد پست‌های خود تمرکز کنید

نرخ تعامل پایین زمانی است دیر به دیر پست ارسال می‌کنید. با این اوصاف، اگر می‌خواهید بازاریابی خود را در اینستاگرام تقویت کرده و در این سیستم عامل رشد کنید، حداقل یک بار در روز یک پست ارسال کنید. حتی در صورت امکان، پست‌های یشتر آپلود کنید.

وقتی تعداد پست‌های خود را افزایش می‌دهید، نرخ تعامل یا اینگیجمنت بهبود پیدا می‌کند. این مهم در واقع یکی از مؤثرترین روش‌های افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام است. به برخی از برندهایی که خیلی سریع رشد کردند فکر کنید. همۀ آنها روزانه چندین پست را ارسال می‌کنند و هیچ افتی در تعامل ندارند.

بنابراین از ارسال مکرر پست نترسید! نکته اصلی حفظ کیفیت محتوا و ارسال منظم و همیشگی پست در هر روز است.

مشاهده کنید : محدودیت های اینستاگرام

بهترین محتوای ممکن را انتخاب کنید

باور کنید یا نکنید، مخاطبان شما قبلاً محتوای مورد نظر خودشان را برای شما بازگو کرده‌اند. پاسخ در Insights اینستاگرام شما است. بگذارید منظورمان را بهتر بیان کننیم. قسمت Insights به شما گزارش هایی در رابطه با پست های شما می دهد، اینکه پست شما چه مقدار Like شده است، چه تعداد کامنت داشته، چند بار ذخیره شده و حتی چند بار به اشتراک گذاشته شده است. این قسمت فقط برای اکانت هایی که به Business تبدیل شده اند، وجود دارد. 

در حالی که در پروفایل اینستاگرام خود هستید کارهای زیر را انجام دهید:

 1. به قسمت Insights بروید.
 2. سپس به قسمت Posts بروید.
 3. در این مرحله «Engagement» را انتخاب کنید.

سپس می‌توانید 5 تا 10 پست برتر خود را از نظر میزان تعامل بررسی کرده و شباهت بین آنها را در جایی یادداشت کنید. سپس از خود پرسش‌های زیر را سؤال کنید:

 • آیا از تصویر، فیلم یا پست ترکیبی (استفاده از چند تصویر در یک پست یا تصویر و ویدیو با هم در یک پست)  استفاده کرده‌اید؟
 • از چه رنگ ‌هایی استفاده کردید؟
 • از چه نوع کپشنی استفاده کردید؟

از بین همه روش‌های افزایش نرخ تعامل، این روش بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. این روش به شما کمک می‌کند نوع دقیق محتوایی که باید برای افزایش تعامل نیاز است را بشناسید و سعی در بهبود آن داشته باشید.

روش‌های سریع برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام (Engagement)

مدت زمان ماندگاری در پیج مهم است

مدت زمانی که مخاطب در پیج شما سپری می‌کند، یکی از الگوریتم‌های اصلی اینستاگرام است. هرچه مخاطب زمان بیشتری در پیج شما بماند، نشان دهنده این است که مخاطب با محتوای شما بیشتر اُخت گرفته است. اما هر گونه پستی به این موضوع کمک نمی‌کنند. نمونه‌هایی از این پست‌ها شامل موارد زیر هستد:

 • محتوای تبلیغات قدیمی
 • محتوای با مشارکت کمتر از حد متوسط
 • محتوای برندینگ تاریخ گذشته

به جای حذف کامل آنها از فید خود، این پست‌ها را آرشیو کنید تا به صورت عمومی از فید شما حذف شوند. اما به دلیل آنکه در آرشیو قرار دارند هنوز هم از طریق Insights قابل بررسی هستند.

کلام آخر افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

در بالا راه های افزایش نرخ تعامل اینستاگرام را توضیح دادیم، حالا می‌توانید از هر کدام از این روش‌های استفاده را ببرید. همانطور که احتمالاً می‌دانید، اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است که کسب و کارهای مختلف می‌توانند برای دستیابی به مخاطبان هدف از آن استفاده کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا