اینستاگرامشبکه های اجتماعی

آموزش کامل آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت (Insights)‌

آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت (Insights)‌ به شما کمک می‌کند تا نحوۀ عملکرد این پلتفرم را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود بفهمید. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید کسب و کار خود را بهبود ببخشید و آن را توسعه دهید.

ما در مقاله دیگری از وبلاگ نیلونکس توضیح می‌دهیم که چرا تجزیه و تحلیل پیج اینستاگرام با اینسایت (Insights)‌ اهمیت دارد و تمام گزینه‌های تجزیه و تحلیل موجود را به شما معرفی می‌کنیم. ما اشاره می‌کنیم که کدام داده‌ها بیشتر برای اهداف مارکتینگ اهمیت دارند تا بدانید دقیقاً به کجا توجه خود را متمرکز کنید.

اهمیت آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت (Insights)

با 25 میلیون پیج کاربری در سراسر جهان و بیش از 200 میلیون کاربر، پرواضح است که کسب و کارها در این بستر تبلیغاتی ارزش زیادی پیدا کنند، اما اگر نمی‌دانید عملکرد پیجتان چگونه است، پس فقط وقت خود را تلف می‌کنید. اگر به طور منظم Insights اینستاگرام خود را ارزیابی نمی‌کنید، ممکن است کارهای اشتباه زیر را انجام دهید:

 • هدف قرار دادن فالوورهای نادرست
 • ارسال بی‎هدف پست و استوری
 • هدایت بازدیدکنندگان نامربوط به وبسایت
 • نادیده گرفتن مواردی که می‌توانند منجر به مشارکت‌های آینده شوند.
 • ارسال پست یا استوری در ساعت‌های نادرست
 • فرصت‌های از دست رفته برای مشارکت کاربران با برند در کامنت‌ها

این فقط یک لیست کوتاه از کارهایی است که اگر به طور منظم به داده‌های اینستاگرام بپردازید، می‌توانید آنها را بهینه کنید اطلاعاتی که از داده‌های آنالیز شده به دست می‌آورید، به بهبود نحوۀ استفاده از این پلتفرم کمک می‌کند تا ارزش بیشتری برای کسب و کار خود کسب کنید. این مهم می‌تواند اینستاگرام را به جزء حیاتی‌تر استراتژی بازاریابی آنلاین شما تبدیل کند. حال بدون بحث بیشتر، بیایید به Insights بپردازیم.

حتماً بخوانید: آموزش ارسال پست در اینستاگرام با کامپیوتر (PC، لپ تاپ و مک)

آنالیز پروفایل اینستاگرام

تجزیه و تحلیل اینستاگرام از طریق پیچ بیزینسی قابل دسترسی است؛ اما ممکن است قبلاً به insights  پروفایل خود نگاه کرده باشید اما شاید معیارها آن را بررسی نکرده‌اید. اجازه دهید آنچه که می‌توانید در این قسمت به آن دسترسی داشته باشید را مرور کنیم:

 • Impressions: تعداد دفعاتی که پست‌های شما در طول بازه زمانی دیده شده‌اند.
 • Interactions: تعداد اقدامات انجام شده در حساب شما را نشان می‌دهد.
 • Reach: تعداد پیج‌هایی که هر یک از پست‌های شما را دیده‌اند.
 • Profile Visits: تعداد کل بازدیدهای پروفایل در طول هفته را نشان می‌دهد.
 • Website Clicks: تعداد دفعاتی که بازدیدکنندگان لینک وبسایت شما را از بیو کلیک کرده‌اند.
 • Call/email clicks: تعداد دفعاتی که بازدیدکنندگان از صفحه پروفایل شما روی دکمه تماس یا ایمیل کلیک کرده‌اند.
 • Mentions: تعداد دفعاتی که پیج شما توسط پیج‌های دیگر منشن شده‌اند.

آنالیز پروفایل اینستاگرام

تجزیه و تحلیل فالوورهای اینستاگرام

مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ شرط می‌بندیم شما دارای یک جمعیت شناسی ایده آلی از فالوورهایی هستید که دنبال می‌کنید. اما آیا این مهم با افرادی که پست‌های اینستاگرام شما را می‌بینند و در تعامل هستند، همخوانی دارد؟ خوشبختانه، بخش کاملی از Insights اینستاگرام شما برای اطلاع رسانی به مخاطبانتان اختصاص داده شده است که شامل موارد زیر هستند:

 • Top locations: اطلاعات این قسمت به شما این امکان را می‌دهد تا پنج شهر و کشور برتری که فالوورهای شما در آن قرار دارند را مشاهده کنید.
 • Age range: فالوورهای شما چند ساله هستند؟ این قسمت یک راه آسان برای پیدا کردن سن آنهاست. اینستاگرام این قسمت را با سنین 13 تا 17، 18 تا 24، 25 تا 34، 35 تا 44، 45 تا 54، 55 تا 64، بالای 65 تقسیم می‌کند.

آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت (Insights)‌

 • Gender: توزیع فالوورهای شما از نظر جنسیت را مشخص می‌کند (مرد و زن).
 • Follower hours: آماری بسیار مفید برای مشاهده میانگین ساعات روز فالوورهای شما در اینستاگرام.
 • Follower days: این بخش روزهای هفته‌ای را نشان می‌دهد که فالوورهای شما بیشتر فعال هستند.

چه اطلاعاتی را می‌توان از آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت (Insights) به دست آورد؟

آنالیز پست‌ها

هنگامی‌ که فهمیدی که چه کسانی از پیج شما دیدن می‌کنند، باید به تجزیه و تحلیل پست‌های خود بپردازید تا ببینید چگونه می‌تواند یک پیام خاصی را به کاربران خود ارسال کنید. این کار راه بسیار مفیدی است زیرا باعث می‌شود ببینید آیا محتوای شما مطابق با نیازهای کاربران است یا خیر! در زیر آمارهای مربوط به پست‌ها آورده شده‌اند:

 • Interactions: این‌ها اقداماتی هستند که مستقیماً از پست شما انجام شده‌اند. این که آیا در بیو پروفایل خود، از یک لینک یا از دکمه تماس یا ایمیل در پست خود استفاده می‌کنید، این موارد در اینجا ردیابی و ضبط می‌شوند.
 • Discovery: هر کسی که به اندازه ما به اینستاگرام معتاد است، احتمالاً قبلاً از ویژگی Discovery استفاده کرده است. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا محتوای جدیدی را از حساب‌هایی که ممکن است در حال حاضر آن‌ها را دنبال نکنید، پیدا کنید. اینستاگرام سپس تعداد حساب‌هایی که از طریق Discovery به دست آمده‌اند را به شما اطلاع می‌دهد.
 • Follows: تعداد فالوورهای جدیدی که از یک پست دریافت کرده‌اید.
 • Reach: پست توسط چند پیج دیده شده است.
 • Impressions: تعداد کل دفعات مشاهده پست را نشان می‌دهد. اینستاگرام همچنین این مورد را بر اساس مکان مشاهده شده از هوم، از هشتگ‌ها، از پیج و از سایر موارد طبقه بندی می‌کند.
 • Saves: تعداد حساب‌های منحصر به فردی که پست شما را save می‌کنند.
 • Comments: تعداد کامنت‌های پست شما را نشان می‌دهد.

آنالیز پست‌ها

آنالیز استوری‌ها

اگر تا به حال استوری ارسال نکرده‌اید، فرصت مهمی را از دست داده‌اید. استوری فرصت دیگری را به شما می‌دهد که برند خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید یا میزان مخاطبان فعلی خود را افزایش دهید. هنگامی که استوری شما مورد توجه قرار گرفت، می‌توانید از آمار زیر استفاده کنید:

 • Impressions: تعداد دفعات مشاهده استوری شما را نشان می‌دهد.
 • Reach: تعداد حساب‌های منحصر به فردی که استوری شما را مشاهده کرده‌اند.
 • Exits: تعداد دفعاتی که شخصی از استوری شما در میانه راه خارج شده است.
 • Replies: تعداد کل پاسخ‌ها به یک فیلم یا تصویر در استوری شما را نشان می‌دهد.
 • People insights: در این قسمت حساب‌هایی که جزء خاصی از استوری شما را دیده‌اند، لیست می‌شوند.

چه اطلاعاتی را می‌توان از آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت (Insights) به دست آورد؟

Insights اطلاعات زیادی در مورد تجزیه و تحلیل اینستاگرام شما است. سه ​​هدف مشترک برای ردیابی اطلاعات از طریق بخش آنالیز اینستاگرام در زیر آورده شده‌اند:

1- آگاهی از برند را افزایش دهید

اگر شما یک شرکت جدیدی هستید که به دنبال ایجاد نام برای خود یا یک کسب و کار قدیمی هستید که سعی در ورود به بازار جدید یا عرضه محصول جدید دارد، اینستاگرام ممکن است بهترین مکان برای ایجاد آگاهی از برند باشد. این کار یک هدف عالی برای این پلتفرم است زیرا به احتمال زیاد مخاطبان هدف را نشانه می‌گیرد.

موارد زیر معیارهایی هستند که باید به آنها توجه کنید:

 • Follower count: افزایش فالوورها با افزایش آگاهی از برند مطابقت دارد. اگر در حال مشاهده تعداد حساب‌های جدید خود هستید، این نشانه این است که برند شما در اینستاگرام طنین انداز شده است. برخی از راه‌های مفید برای افزایش فالوورهای شما این است که تبلیغات کنید یا مسابقه بگذارید کنید.
 • Impressions: هرچه تعداد افرادی که پست‌ها و استوری‌های شما را می‌بینند بیشتر باشد، بهتر است. اگر به دنبال افزایش آگاهی از برند خود هستید، باید مطمئن شوید که پست، استوری و Impressions حساب شما نیز در حال افزایش است.
 • Reach: این ویژگی همچنین تعداد بازدید پست‌ها، استوری‌ها و حساب شما را دنبال می‌کند. تفاوت بین Reach و Impressions در این است که Reach به حساب‌های منحصر به فردی اشاره دارد (نه همان پیج‌هایی که چندین بار در روز پست اینستاگرام شما را مشاهده می‌کنند). وقتی صحبت از آگاهی از برند می‌شود، افزایش Reach اینستاگرام بسیار مهم است.

حتما بخوانید: چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

2- به ایجاد سرنخ و فروش بیشتر کمک می‌کند

اینسایت (Insights) یک هدف بسیار رایج در بین بازاریابان است. چه کسی فروش بیشتری نمی‌خواهد؟ استراتژی‌های متعددی وجود دارند که می‌توانید از آنها برای افزایش فروش از طریق اینستاگرام استفاده کنید، از جمله اجرای تبلیغات هدفمند و ارسال پیشنهادات ویژه برای فالوورها! اما چگونه می‌توانید موفقیت آنها را ارزیابی کنید؟

سه معیار اصلی برای پیگیری وجود دارند:

 • Website clicks: در تبلیغات، پست‌ها و استوری‌های خود، احتمالاً بینندگان را تشویق می‌کنید که خرید کنند یا یک فرم را در وبسایت خود پر کنند. پیگیری تعداد افرادی که در واقع این کار را انجام می‌دهند، به شما کمک می‌کند تا بفهمید که آیا تلاش‌های شما نتیجه می‌دهد یا خیر.
 • Call clicks/email clicks: تماس‌های تلفنی و ایمیل‌ها نشانه‌های بسیار خوبی برای تبدیل شدن هستند. افزایش این نقاط تماس، علامتی در جهت تبدیل کاربر عادی به مشتری وفادار است.
 • Follower hours/days: توجه به زمان فعال بودن مخاطبان، بیشتر به شما در بهبود استراتژی اینستاگرام کمک می‌کند. شما می‌توانید برنامه ریزی کنید تا تبلیغات خود را هنگامی ‌که فالوورهایتان بیشترین فعالیت را دارند، اجرا کنید و به نوبه خود تعامل را افزایش دهید.

اهمیت آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت (Insights)

3- اجتماعی بزرگ بسازید

با محتوای بسیار سرگرم کننده و جذاب از نظر بصری در اینستاگرام، نمی‌توان مکان بهتری برای ایجاد یک جامعه تعاملی ایجاد کرد. اگر این هدف اصلی شما ایجاد یک جامعه بزرگ از کاربران هدف است، باید به طور مداوم معیارهای زیر را زیر نظر داشته باشید، پاسخ دهید و ارزیابی کنید:

 • Comments: چه راهی بهتر از کامنت دادن در پست‌ها وجود دارد؟ این امر همچنین به شما این فرصت را می‌دهد که به اعضای جامعه خود پاسخ دهید و با آنها تعامل داشته باشید. به عنوان یک قاعده کلی، هرگز نظرات را نادیده نگیرید، حتی اگر آنها را دوست ندارید!
 • Story Replies: این مهم یک راه عالی دیگر برای ارزیابی میزان فعالیت جامعه شما است. اگر سعی می‌کنید با فالوورها برای ایجاد یک انجمن ارتباط برقرار کنید، استوری‌ها یک ابزار عالی برای استفاده هستند. اگر بینندگان به استوری شما برای پاسخ دادن وقت می‌گذارند، این یک نشانه عالی است.
 • Engagement: مشارکت در بحث ایجاد جامعه بسیار مهم است. پیگیری تبلیغات، پست‌ها، پروفایل و استوری‌های شما، کار شما را در جهت رسیدن به هدفتان تضمین می‌کنند.

کلام آخر

آنالیز پیج اینستاگرام با اینسایت (Insights)‌ بهترین راه برای بررسی مسائلی است که در پیج شما وجود دارد، این مهم می‌تواند آنالیز پست های محبوب، رده سنی فالوورها و بسیاری موارد دیگر باشد. شما با این ابزار می‌توانید روند استراتژی تولید محتوا و بازاریابی خود را تغییر دهید تا بتوانید مطابق با نیازهای کاربران خود محتوا تولید کند. پس اگر می‌خواهید در ارائه خدمات و فروش محصولات موفق عمل کنید، از آنالیز اینستاگرام غافل نشوید.

منبع: wordstream.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا