اینستاگرامشبکه های اجتماعی

نحوه استفاده از اینستاگرام چگونه است؟

در این مقاله مواردی که باید برای نحوۀ استفاده از اینستاگرام بدانید را توضیح داده می‌شود. پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن اینستاگرام را برای گوشی آی او اس یا اندروید دانلود کنید. پس از دانلود یک حساب کاربری ایجاد کنید.

نحوه ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام

در زیر نحوۀ ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام آمده است:

1- اینستاگرام را راه اندازی کنید و روی «Create New Account» ضربه بزنید. در دستگاه اندروید، روی «Sign up With Email» یا «Phone Number» ضربه بزنید. اگر حساب فیس بوک دارید، می‌توانید «Login With Facebook» را انتخاب کنید.

2- ثبت نام با شماره تلفن یا آدرس ایمیل را انتخاب کنید. روی «Phone» ضربه بزنید و سپس شماره تلفن خود را وارد کنید یا برای وارد کردن آدرس ایمیل روی «Email» ضربه بزنید. وقتی کارتان تمام شد روی «Next» ضربه بزنید.

نحوه ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام

3- اینستاگرام یک کد تأیید را از طریق ایمیل یا پیامک ارسال می‌کند. کد را وارد کرده و «Next» را انتخاب کنید.

4- نام خود را اضافه کرده و «Next» را انتخاب کنید.

5- گذرواژه ایجاد کرده و «Next» را انتخاب کنید.

6- روز تولد خود را اضافه کرده و «Next» را انتخاب کنید.

این اطلاعات به عنوان بخشی از پروفایل شما استفاده نمی‌شود. اینستاگرام می‌خواهد تایید کند که آیا شما بیش از 13 سال سن دارید یا خیر! اگر سن شما کمتر از 16 سال است، اینستاگرام به دلایل امنیتی به طور خودکار حساب شما را خصوصی می‌کند اما می‌توانید بعداً آن را عمومی کنید.

7- اکنون که حساب اینستاگرام خود را ایجاد کرده‌اید، روی «Next» ضربه بزنید تا افراد مورد نظر را پیدا کنید.

8- برای یافتن دوستان فیسبوکی که در اینستاگرام هستند، روی «Connect to Facebook» ضربه بزنید یا برای رد شدن از این مرحله روی «Skip» را ضربه بزنید. اینستاگرام دوستان فیس بوکتان را به صورت خودکار به حساب شما اضافه نمی‌کند. شما انتخاب می‌کنید که چه دوستانی را در اینستاگرام فالو کنید.

9- برای یافتن دوستان در اینستاگرام، روی «Search Contacts» خود یا برای رد شدن از این مرحله روی «Skip» ضربه بزنید.

10- برای افزودن عکس پروفایل خود روی «Add a Photo» ضربه بزنید یا برای رد شدن از این مرحله روی «Skip» ضربه بزنید.

11- اینستاگرام حساب‌هایی را پیشنهاد می‌کند که دوست دارید آن‌ها را فالو کنید. روی «Follow» در کنار هرکسی که می‌خواهید دنبال کنید، ضربه بزنید. برای یافتن دوستان فیس بوک روی «Find» ضربه بزنید. برای ادامه روی «Next» ضربه بزنید.

12- می‌توانید ارسال را شروع کنید. اینستاگرام همچنان حساب‌هایی را برای فالو کردن به شما پیشنهاد می‌کند. به طور پیش فرض، عکس‌های اینستاگرام به صورت عمومی (پابلیک) تنظیم شده‌اند تا هر کسی بتواند پست‌های شما را مشاهده کند. می‌توانید پیج خود را خصوصی (پرایوت) کنید.

توجه: در حالی که می‌توانید از طریق دسکتاپ به اینستاگرام دسترسی داشته باشید اما عملکرد نخه دسکتاپ محدود است. اینستاگرام برنامه‌ای است برای موبایل بهینه شده است.

نحوه استفاده از پیچ اینستاگرام

پس از ایجاد حساب اینستاگرام خود، داشتن تعدادی فالوور و فالو کردن پیج‌های دیگر، در زیر اصول اولیه استفاده از پیج اینستاگرام را توضیح می‌دهیم:

1- هنگامی که اینستاگرام را باز می‌کنید، به طور خودکار در صفحه اصلی خود هستید که توسط یک نماد خانه در منوی پایین نشان داده شده است. صفحه اصلی یا هوم فید اینستاگرام شما نامیده می‌شود. این جایی است که پست‌های افراد و حساب‌هایی که فالو می‌کنید را می‌بینید و ورق بزنید.

2- از منوی پایین، روی «Explore» ضربه بزنید تا به این صفحه بروید. اینستاگرام پیج‌هایی را به شما ارائه می‌دهد که مطابق با علائق‌تان باشد.

نحوه استفاده از پیچ اینستاگرام

3- از منوی پایین، روی «Reels» ضربه بزنید تا ویدیوهای کوتاه، سرگرم کننده و پرطرفدار را ببینید. ویژگی «Reels» اینستاگرام مشابه تیک تاک (TikTok) است. «Reels» برای کاربران ایرانی فعال نشده است.

4- از منوی پایین، روی «Shop» ضربه بزنید تا مجموعه‌ای از محصولات برای فروش نمایش داده شوند.

5- از منوی پایین، روی تصویر یا نماد پروفایل خود ضربه بزنید تا پست‌های قبلی خود را ببینید. پروفایل خود را ویرایش کنید، به حساب‌هایی که آنها را فالو می‌کنید و افرادی که شما را فالو می‌کنند دسترسی پیدا کنید و موارد دیگر را در این صفحه بررسی کنید.

6- در بالای صفحه، روی علامت به علاوه ضربه بزنید تا پست جدیدی اضافه شود.

7- روی قلب ضربه بزنید تا درخواست‌های دنبال شده را ببینید. در این قسمت می‌توانید پیشنهادات، کامنت‌ها و لایک‌ها را در پست‌های خود دنبال کنید.

8- روی نماد «Direct Message» (مانند نماد مسنجر فیس بوک) ضربه بزنید تا به دوستان خود دایرکت بدهید. برای شروع یک پیام جدید، روی «Compose» (شبیه قلم و پد) ضربه بزنید، سپس گیرنده ای را انتخاب کرده و روی «Chat» ضربه بزنید. برای مشاهده استوری اینستاگرام دوستان خود روی هر یک از آیکون‌های کوچک در بالای صفحه هوم ضربه بزنید.

نحوه تعامل با پست‌های اینستاگرام

در زیر نحوه تعامل با پیج‌های اینستاگرامی ‌که فالو می‌کنید را ارائه می‌کنیم:

1- برای لایک یک پست روی قلب زیر آن ضربه بزنید. از ماه مه 2021، اینستاگرام ویژگی جدیدی را اضافه کرد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا لایک‌های عمومی خود را پنهان کنند. شما می‌توانید لایک‌ها را در همه پست‌های فید خود یا می‌توانید لایک‌ها را در پست‌های خود پنهان کنید. به بخش پست‌ها در تنظیمات اینستاگرام بروید تا لایک‌ها را در فید خود خاموش کنید. برای خاموش کردن لایک‌های آن پست، به منوی «More» یک پست جداگانه (نشان دهنده سه نقطه عمودی) بروید.

2- برای کامنت دادن، روی حباب نقل قول (Speech Bubble) زیر پست ضربه بزنید، نظر خود را تایپ کرده و سپس روی «Post» ضربه بزنید.

3- روی «Paper Airplane» ضربه بزنید تا پست را برای شخص دیگری ارسال کنید. شخصی که می‌خواهید پست را با به اشتراک بگذارید، انتخاب کنید و سپس روی «Send» ضربه بزنید. اگر پست از یک حساب پابلیک است و اشتراک گذاری آن فعال است، می‌توانید پست را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید.

نحوه ارسال عکس در اینستاگرام

در زیر نحوه ارسال عکس در اینستاگرام آموزش داده می‌شود:

1- در قسمت اصلی پیج خود روی علامت به علاوه بالای صفحه ضربه بزنید.

2- در پایین روی پست ضربه بزنید تا عکس یا ویدیویی ارسال شود. برای ایجاد «Story» اینستاگرام روی استوری یا برای پخش لایو اینستاگرام روی «Live» ضربه بزنید.

3- در قسمت «Recents» برای انتخاب عکس یا فیلم از برنامه Photos گوشی خود استفاده کنید. وقتی کار تمام شد روی «Next» ضربه بزنید. سپس روی «Select Multiple» ضربه بزنید تا بیش از یک عکس به پست خود اضافه کنید.

4- یک فیلتر برای عکس انتخاب کنید و سپس روی «Next» ضربه بزنید.

5- یک کپشن بنویسید، سپس برای تگ کردن افراد مورد نظر خود روی عکس ضربه بزنید.

6- به صورت اختیاری، لوکیشنی اضافه کنید و به صورت خودکار آن را در Facebook ،Twitter یا Tumblr به اشتراک بگذارید. پس از اتمام کار، روی اشتراک گذاری ضربه بزنید.

تنظیمات حریم خصوصی و امنیت پیچ اینستاگرام

مانند همه برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی امنیت در اینستاگرام نیز ضروری است. در زیر چند نکته در مورد افزایش امنیت حساب کاربری اینستاگرام آمده است:

  • خصصوی کردن پیج: به طور پیش فرض، همه عکس‌های اینستاگرام به صورت عمومی تنظیم شده‌اند تا هرکسی بتواند پست‌های شما را مشاهده کند. می توانید آنها را خصوصی یا پرایوت کنید.
  • حذف عکس: برای حذف یکی از عکس‌های خود، روی سه نقطه کنار آن ضربه بزنید و گزینه حذف را انتخاب کنید.
  • ریپورت کردن پیج: می توانید یک پیج را به دلیل مزاحمت یا داشتن محتوای نامناسب، ریپورت کنید. روی سه نقطه سمت راست بالای کنید و «Report» را بزنید.
  • بلاک کردن یک کاربر: کاربر را بلاک کنید تا او نتواند پیج شما را مشاهدهکند. روی سه نقطه سمت راست بالای کنید و «Block» را بزنید.

منبع: lifewire.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا