اینستاگرامشبکه های اجتماعی

چگونه کسی را در اینستاگرام تگ کنیم؟

در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که چگونه سایر کاربران اینستاگرام را در پست‌ها، استوری‌ها و کامنت‌های خود تگ کنیم. قبل از شروع کار باید بدانید که فقط می‌توانید اشخاص یا پیج‎‌ها را با استفاده از نسخه گوشی همراه اینستاگرام در اندروید و آی او اس (آیفون) تگ کنید. بدین معنا که نمی توانید از طریق نسخه دسکتاپ اینستاگرام شخصی را تگ کنید. پس بدون معطلی بریم ببینیم چطور می‌توانیم کسی یا پیجی را در اینستاگرام تگ کنیم؟ با نیلونکس همراه باشید.

نحوه تگ کردن شخصی در پست اینستاگرام

می‌توانید شخصی را قبل از ارسال در عکس یا ویدئو تگ کنید یا می‌توانید پست جدیدی که قبلاً منتشر کرده‌اید را برای افزودن تگ ویرایش کنید. فقط می‌توانید افراد را در پست‌های خود تگ کنید. دستورالعمل‌های زیر فقط در نسخه موبایل اینستاگرام قابل انجام است:

1- قبل از ارسال پست جدید، به قسمت کپشن در برگه New Post/Share  بروید و افراد را تگ کنید.

2- اگر عکسی را ارسال می‌کنید، روی هر نقطه از آن ضربه بزنید تا تگ تنظیم شود. اگر در حال انتشار یک ویدیو هستید، روی دکمه علامت به علاوه (+) در زیر پیش نمایش پست ویدیو ضربه بزنید.

3- لیستی از کاربران پیشنهادی ظاهر می‌شود. روی کاربری که می‌خواهید در لیست تگ کنید، ضربه بزنید یا با استفاده از فیلد جستجو، کاربر خاصی را جستجو کنید.

نحوه تگ کردن شخصی در پست اینستاگرام

4- تگ‌ها روی پیش نمایش پست عکس شما یا زیر پیش نمایش پست ویدیوی شما ظاهر می‌شوند و در صورت تمایل مراحل 2 و 3 را برای افزودن کاربران تگ شده تکرار کنید.

نکته: اگر می‌خواهید یک تگ را از پیش نمایش پست عکس لغو کنید، روی نام کاربر تگ شده ضربه بزنید و سپس X را در سمت راست آن ضربه بزنید. برای برگشت یک تگ در پیش نمایش پست ویدیویی، روی X کنار کاربر تگ شده ضربه بزنید.

5- در گوشه بالا سمت چپ روی Done ضربه بزنید.

نکته: کاربرانی که شما آنها را تگ کرده‌اید، پس از ارسال عکس یا ویدیوی شما، اعلانی مبنی بر تگ شدن آنها دریافت خواهند کرد.

6- ارسال عکس یا ویدیوی خود را به پایان برسانید. یک نماد تگ در گوشه سمت چپ پایین پست منتشر شده خود مشاهده خواهید کرد که شما و هر فرد دیگری می‌تواند برای مشاهده تگ‌ها روی آنها ضربه بزنید.

توجه: می‌توانید کاربران تگ شده را حتی بعد از ارسال پست، اضافه، ویرایش یا حذف کنید. روی سه نقطه افقی در گوشه سمت راست بالای پست ضربه بزنید، سپس روی Edit و سپس Tag People ضربه بزنید. مراحل 2 و 3 را از بالا دنبال کنید و سپس روی Done ضربه بزنید.

حتمآ بخوانید: چگونه شخص یا پیجی را در اینستاگرام بلاک کنیم؟

نحوه تگ کردن شخصی در استوری اینستاگرام

به دو روش می‌توانید به راحتی فردی را در استوری‌های خود تگ کنید:

1- هنگام ایجاد استوری، روی نماد تگ در بالا سمت راست ضربه بزنید.

2- روی استیکر Mention ضربه بزنید.

3- بر روی استیکر Mention استوری خود ضربه بزنید تا تایپ کاربری که می‌خواهید تگ شود را شروع کنید. یک لیست افقی در پایین با پیشنهادات ظاهر می‌شود.

نحوه تگ کردن شخصی در استوری اینستاگرام

4- روی کاربری که می‌خواهید تگ کنید، ضربه بزنید.

توجه: به صورت اختیاری دکمه آبی را خاموش یا روشن کنید تا به کاربران ذکر شده اجازه دهید یا اجازه ایجاد این استوری یا به اشتراک گذاری را به آنها ندهید.

5- استوری شما اکنون شامل کاربر تگ شده خواهد بود. می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا سبک آن تغییر کند.

توجه: کاربران تگ شده هنگام ارسال استوری اعلانی دریافت می‌کنند که تگ شده‌اند. آنها همچنین یک دایرکت از پیش نمایش استوری دریافت می‌کنند.

6- دومین راه برای تگ کردن، با ضربه زدن به نماد متن در گوشه بالا سمت راست و سپس تایپ @ و به دنبال آن نام کاربری است.

تگ کردن شخصی در اینستاگرام

چگونه در کامنت شخصی را تگ کنیم؟

می‌توانید افراد را در قسمت کامنت پست‌های خود و پست‌های دیگران تگ یا به اصطلاح «منشن» کنید.

1- هنگام تایپ کامنت خود، @ را تایپ کنید و نام کاربری فرد مورد نظر که می‌خواهید تگ شود را وارد کنید.

2- لیستی از کاربران پیشنهادی ظاهر می‌شوند. روی کاربری که می‌خواهید تگ شود، ضربه بزنید تا نام کاربری تگ شده به صورت خودکار در کامنت شما وارد شود.

توجه: به خاطر داشته باشید که می‌توانید تگ را در هر جایی از کامنت خود، قبل، وسط یا بعد از هر متنی که تایپ می‌کنید، اضافه کنید.

۳- هنگامی که برای انتشار کامنت خود روی پست ضربه می‌زنید، تگ با رنگ آبی در کامنت شما برجسته می‌شود و هر کسی می‌تواند روی آن ضربه بزند تا به نمایه کاربر تگ شده وارد شود.

چگونه در کامنت شخصی را تگ کنیم؟

توجه: کاربر تگ شده یک اعلانی دریافت می‌کند که نشان می‌دهد پس از ارسال کامنت، او را تگ کرده‌اید.

منبع: lifewire.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا