اینستاگرامشبکه های اجتماعی

نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام چگونه است؟

مطمئن هستیم که تیک آبی را در پروفایل حساب افراد مشهور در اینستاگرام مشاهده کرده‌اید و بلافاصله از خود پرسیده‌اید: «نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام چگونه است؟» اگر می‌خواهید فالوورهای بیشتری دریافت کنید، اعتبار برندتان را افزایش دهید و پیج‌تان تیک آبی بگیرد، مقاله دیگری از نیلونکس را از دست ندهید.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

تأیید اینستاگرام یا گرفتن تیک اینستاگرام (Instagram Verification) برای این است که کاربران بدانند کدام پروفایل حساب واقعی است. این ویژگی برای شخصیت‌های عمومی، افراد مشهور و برند‌های معروف یا پیج‌هایی ساخته شده است که اغلب توسط دیگران جعل می‌شوند.

به عنوان مثال، وقتی یکی از افراد معروف اینستاگرام را جستجو می‌کنیم، نتایج زیادی ظاهر می‌شوند. همۀ آن‌ها بسیار شبیه به هم هستند و در نگاه اول می‌توانید به راحتی هر یک از آن‌ها را با حساب واقعی اشتباه بگیرید؛ اما با نگاهی دقیق‌تر، به وضوح می‌بینید که از بین تمام نتایج، فقط یکی از آن‌ها دارای علامت آبی است. این نشان می‌دهد که این حساب واقعی است.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

تیک آبی نمادی است که توسط اینستاگرام ارائه می‌شود تا به همه نشان دهد که پیج مورد نظر متعلق به یک شخص یا یک برند قانونی است و اینکه می‌توان به آن اعتماد کرد؛ اما امروزه، امتیازات زیادی برای دریافت تیک آبی وجود دارند که در ادامه در مورد آنها بیشتر خواهیم گفت.

نحوه درخواست برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام

اکنون که معنای تأیید شدن در اینستاگرام را فهمیدید، اجازه دهید وارد روند درخواست واقعی شویم که این مهم در برنامه اینستاگرام رخ می‌دهد.

1- اولین کاری که باید انجام دهید مراجعه به پیج شخصی خودتان است.

2- پس از آن، روی سه خطی در گوشه سمت راست بالا قرار دارد، ضربه بزنید.

3- روی اولین گزینه Settings ضربه بزنید تا لیست کامل تنظیمات اینستاگرام باز کند.

4- تقریباً در نیمه‌های صفحه باید Account را ببینید و روی آن کلیک کنید.

5- سپس به پایین بروید تا Request verification را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

6- در این صفحه موارد مختلفی وجود دارند که باید آن‌ها را پُر کنید. این موارد عبارتند از:

Username: توجه داشته باشید که کادر اول Username با نام کاربری اینستاگرام شما پُر شده است.

Full name: شما باید نام کامل خود را در اینجا قرار دهید زیرا بعداً برای تأیید نهایی قابل استفاده خواهد بود.

Known as: در این قسمت، می‌توانید برند و نام شرکت خود را بنویسید یا فقط می‌توانید Username خود را دوباره بنویسید.

Category: در این قسمت از منوی کشویی استفاده کنید تا نام دسته بندی مرتبط به صنعت و حوزه کاری خود را پیدا کنید.

Photo ID: در آخر، می‌گوید که Photo ID خود را ضمیمه کنید. این قسمت می‌تواند گواهینامه رانندگی، یک سند تجاری و کارت شناسایی ملی باشد. مطمئن شوید که یک عکس واضح و باکیفیت می‌گیرید تا اینستاگرام بتواند نام را بخواند و سند را به وضوح ببیند.

شرایط مورد تأیید برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟

پس از انجام همۀ این کارها فقط send را بزنید.

اینکه چون فقط برای تأیید شدن در اینستاگرام اقدام کرده‌اید، به این معنی نیست که به طور خودکار تیک آبی را دریافت می‌کنید و بررسی روند درخواست شما در اینستاگرام حدود یک ماه طول می‌کشد.

در صورت عدم پذیرش، در تب اعلانات اینستاگرام خود اعلانی دریافت خواهید کرد. این اعلان خواهد گفت که شما معیارهای اینستاگرام را برآورده نکرده‌اید یا شرایط لازم برای تأیید را نداشته‌اید. خبر خوب این است که می‌توانید هر 30 روز دوباره درخواست دهید تا در اینستاگرام تأیید شوید. در صورت تأیید، اعلانی دریافت خواهید کرد و سپس علامت آبی را در حساب خود مشاهده می‌کنید.

شرایط مورد تأیید برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام

صلاحیت‌های دریافت تیک آبی از یکسری معیار تشکیل شده است که به شرح زیر هستند:

1- اصالت

پیج اینستاگرام باید نشان دهد که شما یک شخص واقعی، یک تجارت واقعی ثبت شده یا یک نهاد واقعی هستید. مهم است که ثابت کنید یک یک حساب جعلی نیستید!

2- منحصر به فرد بودن

دومین چیزی که اینستاگرام به دنبال آن است، محتوایی منحصر به فرد است. مدیران اینستاگرام می‌خواهند مطمئن شوند که شما محتوای شخصی خود را در حسابتان بارگذاری کرده و ارسال می‌کنید. این محتوایی است که شما حق ارسال آن را دارید. اینستاگرام حساب‌هایی که مطالب را از صفحات دیگر بازنشر می‌کنند را تأیید نخواهد کرد، بنابراین مطمئن شوید که محتوای شخصی و منحصر به فرد خود را ایجاد می‌کنید.

3- کامل بودن

سومین چیزی که اینستاگرام به دنبال آن است، یک پروفایل کامل است. این بدان معناست که شما باید یک عکس برای پروفایل، بیوگرافی و حداقل یک پست در حساب خود داشته باشید. افراد در عرض چند ثانیه دربارۀ پروفایل‌ها و حساب‌ها قضاوت سریع می‌کنند. بنابراین، مطمئن شوید که صفحه اصلی پیج شما کامل و جذاب است.

موضوع دیگ این است که پیج شما باید عمومی باشد. اینستاگرام حساب‌های خصوصی را تأیید نمی‌کند. برای عمومی کردن حساب خود، به پروفایل خود رفته و دوباره روی س خط بالا سمت راست ضربه بزنید. سپس بر روی Settings کلیک کرده و به جایی که Privacy  نام دارد بروید. در این قسمت می‌توانید حساب خود را عمومی کنید.

شرایط مورد تأیید برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام

4- مشهور بودن

آخرین مورد و شاید سخت‌ترین چیز برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام، شهرت است. اینستاگرام به هر حسابی تیک آبی نمی‌دهد. بنابراین، باید به مدیران اینستاگرام نشان دهید که پیج شما توسط کاربران دیگر بسیار جستجو شده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

روش این کار انتشار یا نوشتن مقاله در مورد پیج مورد نظر و انتشار آن در صفحات وب است. یعنی اینستاگرام می‌خواهد بداند که در مورد پیج شما همه جا صحبت می‌شود. این احتمالاً یکی از عواملی است که تلاش می‌کند تا کسب و کارها در اینستاگرام تأیید شوند. به خاطر داشته باشید که مقالات باید ارگانیک باشند.

متأسفانه، اگر اینستاگرام به هر طریقی تشخیص دهد که تجارت شما به نوعی هزینه مطبوعات را پرداخت کرده است، آن‌ها شما را رد می‌کنند. یک نکته برای تهیه مطبوعات مورد نیاز شما این است که با نویسندگان و وبلاگ نویسان تماس بگیرید تا مشاغل یا حساب‌های مشابه شما را پوشش دهند. سپس، از آنها بپرسید که آیا علاقه مند به نوشتن در مورد پروفایل شما هستند یا خیر!

مزایای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام، مخصوصاً برای کسب و کارها، برندها و افراد مشهور بسیار مهم است. به دلایل مختلفی هر کسب و کاری می‌خواهد تیک آبی به پروفایل خود اضافه کند. بیایید برخی از مزایای دریافت تیک آبی را بررسی کنیم:

افزایش اعتماد به برند

اولین مورد در لیست ما ممکن است یکی از مهم‌ترین موارد برای کسب و کارها باشد. تأیید شدن در اینستاگرام سطح بالاتری از قابلیت اطمینان را ایجاد می‌کند و این پیام را به شما می‌فرستد که برنتان واقعی است و می‌توان به شما اعتماد کرد.

این مهم یک روش عالی برای جذب فالوور بیشتر و توسعه برند است. به عبارت دیگر، تیک آبی رنگ در پروفایل به یک میلیارد کاربر اینستاگرام می‌گوید که حساب کاربری شما قابل اعتماد است. افراد بیشتری ترجیح می‌دهند از حساب تأیید شده شما در مقابل کسب و کار دیگری که اینگونه نیست، خرید کنند. هرچه تعداد افرادی که به برند شما اعتماد می‌کنند بیشتر باشد، برند شما پیشرفت می‌کند.

مزایای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

بهبود اعتبار برای برند

همانند قابل اطمینان، اعتبار برند هنگام تأیید اینستاگرام یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود. اگر اینستاگرام به برند شما اعتماد کافی دارد، این باید به معنای قانونی بودن و ارزش بالای برندتان باشد. فقط 3.26 درصد از جمعیت اینستاگرام تأیید شده هستند و همانطور که قبلاً یاد گرفتیم، روند گرفتن تیک آبی اینستاگرام می‌تواند مشکل باشد و سختگیری‌هایی در این زمینه وجود دارد.

بنابراین اگر کسب و کار شما تأیید شود، بلافاصله به فالوورهایتان می‌گوید که شما یک تجارت معتبر برای خرید محصولات یا خدمات هستید. اعتبار برند به مشتریان کمک می‌کند تا هنگام خرید از کسب و کار شما احساس اطمینان داشته باشند. جای تعجب نیست که بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک سخت تلاش می‌کنند تا حساب‌های اینستاگرام خود را تأیید کنند.

ایجاد آگاهی از برند

آگاهی از برند عامل مهمی برای پیشرفت است. با میلیاردها نفر که تصاویر و فیلم‌ها را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند، مهم است که از طریق تیک آبی خود را متمایز کنید. اگر می‌خواهید مخاطبان شما شروع به اشتراک گذاری محتوای شما کنند، تأیید شدن می‌تواند کمک دوچندانی به شما کند.

به عنوان یک حساب تأیید شده، وقتی در مورد پست شخص دیگری نظر می‌دهید، کامنت شما در بالای قسمت نظرات با علامت آبی در کنار نام شما ظاهر می‌شود. این می‌تواند به توجه بیشتر پروفایل شما کمک کند. طبق یک مطالعه اخیر، به طور متوسط  حساب‌های داریا تیک آبی، 30 درصد میزان تعامل بیشتری دارند. این بدان معناست که داشتن تیک آبی در کنار نام حساب کاربری شما باعث تعامل بیشتر افراد با برندتان خواهد شد.

تأیید شدن می‌تواند هنگام تعامل با دیگران، پیج شما را بیشتر نمایان کند. این بدین دلیل است که الگوریتم اینستاگرام حساب‌های تأیید شده را ترجیح می‌دهد و این به شما دسترسی ارگانیک و بازدید بیشتری می‌بخشد و در نهایت به شما در ایجاد آگاهی از برند کمک می‌کند.

نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام

تبدیل شدن به رهبر بازار

هنگامی که تیک آبی را گرفتید، به عنوان یک رهبر فکر و اندیشه برای مخاطبان، رقبا و صنعت خود شناخته می‌شود. برند شما یکی از معدود برند‌هایی است که این نماد آبی را دارد. از آنجا که شما تأیید شده‌اید، مصرف کنندگان تمایل دارند حرف‌های شما را حتی بیش از گذشته بشنوند. در نتیجه، این امر باعث ایجاد ترافیک بیشتر و افزایش تعامل می‌شود. در نهایت، می‌توانید فروش بالای خود را تضمین کنید.

دسترسی زود هنگام به ویژگی‌های خاص

گرفتن تیک آبی اینستاگرام ویژگی ممتاز دیگری نیز دارد که می‌تواند در طولانی مدت به کسب و کار شما کمک کند. یک مزیت بزرگ تیک آبی این است که شما قبل از دسترسی دیگران، به ویژگی‌های جدید اینستاگرام دسترسی پیدا خواهید کرد. این مهم به شما کمک می‌کند در اجرای استراتژی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، حرفه‌ای‌تر عمل کنید.

دریافت امنیت بیشتر

آخرین فایده تأیید شدن در اینستاگرام و گرفتن تیک آبی این است که حساب شما هرگز نمی‌تواند هک شود. گرفتن تیک آبی به این معناست که کسب و کار شما از اهمیت و ارزش بیشتری برخوردار است. به همین دلیل اینستاگرام برای بازگرداندن حساب شما، در مقایسه با زمانی که حساب شما تأیید نشده، بیشتر و سریع‌تر عمل خواهد کرد.

کلام آخر

تمام موارد بالا همان چیزهایی هستند که شما باید در مورد نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام نیاز دارید. پس اگر کسب و کار بزرگی دارید یا فردی مشهور هستید، برای گرفتن تیک آبی همۀ تلاش خود را بکنید. تیک آبی باعث دیده شده و متمایز شدن پیج شما می‌شود و اعتبارتان را نزد مخاطبان افزایش می‌دهد.

منبع: www.lyfemarketing.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا