اینستاگرامشبکه های اجتماعی

نحوه استفاده از هایلایت در اینستاگرام چگونه است؟

استوری اینستاگرام پست‌های کوتاه عکس و ویدئویی هستند که در قالب نمایش تمام وقت و نمایش اسلایدی تا 24 ساعت در فید استوری‌ها ظاهر می‌شوند. اگر می‌خواهید استوری بیش از 24 ساعت قابل مشاهده باشد، آن را تا زمانی که تصمیم به حذفش ندارید به عنوان هایلایت در اینستاگرام استفاده کنید؛ اما هایلایت چیست و چطور می‌توان از ان استفاده کرد؟

هایلایت در اینستاگرام چیست؟

هایلایت (Highlight) استوری‌هایی هستند که به مدت نامحدود در بالای پروفایل اینستاگرام قرار می‌گیرند. هر استوری که ارسال می‌کنید، به مدت 24 ساعت در فید فالوورهای شما ظاهر می‌شود، سپس به طور خودکار ناپدید خواهد شد. با این حال، اگر استوری را به موارد هایلایت خود اضافه کنید، هرکسی که از پروفایل شما بازدید می‌کند، آن را به عنوان یک نماد دایره‌ای در بالای پست‌های شما مشاهده خواهد کرد (حتی پس از اینکه از استوری ناپدید شود).

هایلایت لازم نیست فقط شامل یک استوری باشد و می‌تواند مجموعه‌ای از استوری‌ها را در برگیرد. می‌توانید حداکثر 100 استوری عکس یا ویدیو را به یک هایلایت اضافه کنید. همچنین محدودیتی در تعداد موارد هایلایتی که می‌توانید به پروفایل خود اضافه کنید، وجود ندارد.

تا زمانی که یک هایلایت را به صورت دستی از پروفایل خود حذف نکنید، به طور نامحدود در محل خود باقی می‌ماند. درست مانند استوری‌های معمولی، می‌توانید ببینید چه کسانی هایلایت شما را مشاهده کرده‌اند. کاربرانی که به آنها اجازه داده‌اید استوری‌های شما را مشاهده کنند، می‌توانند موارد موجود در هایلایت شما را نیز ببینند. بنابراین، اگر پروفایل اینستاگرام شما خصوصی نباشد، همه می‌توانند استوری‌ها و هایلایت‌های پیج شما را ببینند.

برای سفارشی کردن تنظیمات حریم خصوصی استوری خود به پروفایلتان بروید، روی نماد منو در سمت راست ضربه بزنید، به مسیر Settings > Privacy > Story  بروید. سپس روی «Hide Story From» ضربه بزنید تا فالوورهایی را انتخاب کنید که نمی‌خواهید استوری‌های شما را ببینند.

اهمیت استفاده از هایلایت در اینستاگرام

هایلایت اینستاگرام برای محتوایی که می‌خواهید بیش از 24 ساعت در آن نگهداری کنید، ایده آل است. هایلایت همچنین برای شرایط محتوای گاه به گاه که در آن شما به دنبال جذب لایک و کامنت نیستید، ایده آل است. استوری‌هایی که لحظات به یاد ماندنی را ثبت می‌کنند یا برای شما معنی دارند، موارد مناسب هستند که به عنوان هایلایت استفاده شوند.

هر کسی که از پروفایل شما بازدید می‌کند، هایلایت  شما را می‌بیند و می‌تواند روی آنها ضربه بزند تا نیم نگاهی به استوری‌های مورد علاقه شما بیندازد.

دو روش اصلی برای ایجاد یک هایلایت وجود دارند:

  • از پیج خود به آرشیو استوری‌ها مراجعه کنید.
  • استوری‌های لایو موجود شما (ظرف 24 ساعت پس از ارسال).

می‌توانید هایلایت‌ها را در پیج‌ها از طریق وبسایت ایسنتاگرام خود مشاهده کنید اما نمی‌توانید آنها را از طریق وبسایت ارسال کنید. دستورالعمل‌های زیر نحوه ارسال هایلایت با استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام برای آی او ای و اندروید را به شما نشان می‌دهد.

نحوه ارسال هایلایت اینستاگرام از طریق پیج

می‌توانید هایلایت را از پیج اینستاگرام خود ارسال کنید. پس از ارسال، هایلایت در پیج شما ظاهر می‌شود. برای این کا مراحل زیر را دبنال کنید:

1- در اپلیکیشن اینستاگرام، روی نماد پروفایل در منوی پایین ضربه بزنید.

2- بر روی برچسب «Story Highlights» در بالای مجموعه پست‌های خود ضربه بزنید.

3- روی علامت به علاوه (+) با برچسب «New» ضربه بزنید.

4- شبکه‌ای از استوری‌های اخیراً بایگانی شده شما (همراه با تاریخ ارسال آنها) ظاهر می‌شود. روی دایره در پایین یک یا چند استوری ضربه بزنید تا علامت تیک به مواردی که می‌خواهید در یک هایلایت واحد اضافه کنید، انتخاب شوند.

اگر استوری‌های ارسال شده قبلی خود را نمی‌بینید، بایگانی استوری را فعال کنید. برای انجام این کار، روی نماد منو در گوشه سمت راست بالای پیج خود ضربه بزنید، سپس به مسیر Settings > Privacy > Story  حرکت کنید. در قسمت ذخیره، مطمئن شوید «Save to Archive» روشن است، بنابراین باید آبی به نظر برسد.

5- بعد از انتخاب استوری‌هایی که می‌خواهید به یک ‌هایلایت اضافه کنید، روی «New» ضربه بزنید. در صورت تمایل، برای سفارشی سازی تصویر روی کاور خود، روی « Edit Cover»  ضربه زده و با تایپ عبارتی در قسمت زیر کاور، نام هایلایت خود را بنویسید. اگر نام آن را تغییر ندهید، نام آن به طور پیش فرض «Highlight» ظاهر می‌شود.

6- در گوشه بالا سمت راست روی «Add» ضربه بزنید. سپس در پروفایل شما ظاهر می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا